| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Přirozený porod 3: Po porodu

Kdyz jsem si cetla clanek o snaze porodit prirozene a ambulantne, nemohla jsem si nevzpomenout na svuj druhy porod, ktery se odehral presne pred 16 tydny:-)

Porod probehl bez holeni, klystyru, epiduralu, nastrihu, natrzeni, siti nebo cehokoli zbytecneho a neprijemneho. U porodu byl muj manzel a jedna porodni asistentka. Na poslednich deset minut dorazil muj soukromy gynekolog, ktery stal asi metr od vany a na porod pouze dohlizel. Vse resila PA. Po narozeni dostal Anicku manzel, ktery ji choval po celou dobu, kdy se PA starala o mne. Cely porod vcetne dvou hodin po porodu se o nas starala stale jedna a tataz PA, v klidu a bez spechu zvladla veskerou peci a praci kolem mne i dcery, vlastne ji pomahal manzel, ktery dceru koupal a oblekal:-)

My jsme sli z porodnice po 12 hodinach. Mohli jsme odejit klidne hned, ale chteli jsme pockat na prvni vysetreni pediatrem, ktere probiha az po 10 hodinach po narozeni. Do porodnice jsme prijeli ve 3:00, Anicka se narodila ve vane ve 3:37, v 6:00 nas vsechny tri vzali na pokoj, kde manzel i dcerka usnuli, a v 15:00 uz jsme jeli domu. Propusteni probehlo tak, ze ve 14:00 prisel pediatr, malou zkontroloval, rekl, ze je vse v poradku a s usmevem nas propustil domu. Jeste jsme zabehli na sesternu se rozloucit, nalozili jsme Anicku do sedacky a jeli. Nasledujici den a dalsich devet dni za nami domu dochazela porodni asistentka, ktera malou vazila, kontrolovala podle oka zloutenku, osetrovala pahyl pupecniku, odebrala krev na testy, pomahala s kojenim a soucasne kontrolovala zavinovani delohy. Byla to mila pani stredniho veku, ktera s Anickou zachazela neskutecne jemne, mluvila tise a klidne. Znala jsem ji uz z kontrol u meho gynekologa, kde shodou nahod zaskakovala za pani na materske dovolene.

Abych nezapomnela, nerodila jsem v Cechach, ale v Lucembursku, v nejvetsi mistni porodnici (neco jako v CR MOTOL). Prestoze jsem zazila prvni porod ve Vrchlabi a dodnes na nej s radosti vzpominam, druhy porod byl jeste uzasnejsi. Neverila bych, ze je mozne porodit a nemit naprosto zadne poraneni, takze ani zadne nasledne bolesti. Hned po porodu jsem v pohode chodila i stala, doma na mne cekala dve patra bez vytahu, ktere jsem skoro vybehla:-) Rozhodne se mi po nich slo lip nez s briskem:-)

JInak o ambulantni porod je treba si rict, neni to zde standardni, v zasade tady clovek muze zustat v porodnici treba i sest dni, poku chce, nebo jit hned ze salu domu, pokud chce, samozrejme, je-li vse v poradku. Tady se proti TBC neockuje, takze Anicku nechame naockovat mezi pul rokem a rokem veku, neni s tim vubec zadny problem.

Jeste na zaver bych chtela zminit duvody, proc jsme ambu porod chteli: od zacatku jsme chteli byt vsichni ctyri spolu, ja jsem sobecky chtela, aby se o mne a malou mohl manzel postarat, stejne jako tomu bylo ve Vrchlabi, kde jsme byli na sestinedeli vsichni. Ale ted by to kvuli synovi neslo, jsme v cizine, takze hlidani bylo nemozne. A hlavne ze zkusenosti s pobytem na sestinedeli po prvnim porodu se nam nezdalo, ze bychom totez nezvladli sami doma...


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.