| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Přirozený porod 5: Náš porodní plán

Evo nevim kolikrat jsi mela klistyr a z jakych duvodu, tedy proc si myslis, ze se musi procistit i tenke strevo a proc voda by z tebe mela kontnuane dal vytekat (netvrdim, ze se na zachod nemusi vickrat), jine nez svoje zkusenosti s klistyrem nemam (jiste byli v historii i vetsi odbornici, jestli si dobre vzpominam, tak princezna Diana mela ve svych vydajich 3,500 liber za klizma rocne a Ludvik XIV jich pry mel 25,000 za zivot :-)))))))) )? Ja mela zacpu jako poporodni komplikaci, coz se asi na prvni pohled jevi jako srandicka. Zadny prujem pred porodem jsem nedostala, naopak jsem mela ten den problem se zcela vyprazdnit, rodila jsem v terminu a klizma jsem nemela. Desaty den po porodu a bez stolice jsem uz mela takovy bolesti, ze jsem zavolala manzelovi, aby mi zavolal dr. domu. Dr. mi predepsal YAL. Po aplikaci (asi po 10min) jsem zazila, co se jen tak nezazije. Snad by se to dalo srovnat s porodem, ale tam alespo clovek vi o co jde. Krece jsem mela nejenom v podbrisku, ale i v prsnich svalech, v rukou i nohou. Nevim jak se to mohlo stat, nic takovyho nebylo popsany ve vedlejsich ucincich a nevim jak by se na pouzivani YALu mohlo neco zkazit. Projimaci ucinek byl minimalni, snad i proto, ze jsem uz dal nesledovala zadne casove intervaly a byla jsem rada, ze jsem se dostala na zachod a trochu se vypraznila. Zacala jsem pouzivat klasicke klizma, moje strevo bylo uz tak ponicene, ze jsem ho musela pouzivat mesic 2x tydne, protoze jsem sama nebyla schopna vyprazdneni. Ale prubeh byl jako nebe a dudy. Zadny krece a ani spinava voda po vyprazdneni na zachode uz ze me dal netekla a strevo se procisti tolik, kolik aplikujes vody a jak dlouho klizma nechas ucinkovat - tedy bud jen tl. strevo nebo i tenke. To co te procistuje pri pouziti YALu je mimochodem taky voda a ucinek, jak vysoko se strevo vycisti, je dany davkou YALu. Ani po peti letech moje strevo nefunguje jako driv, na velkou chodim 2-4x za den a to mam stolici jinak normalni, nikdy pred tim jsem na nic podobneho netrpela.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.