| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Co je atopický ekzém

Mila Tano,

muzes prosim uvest alespon jeden jediny duvod ci zdroj Tveho tvrzeni, k tomu, ze pripravky (masti) s kortikoidy maji za pricinu v pozdejsim veku vznik castych bronchitid a vznik astmatu?

Ano, kortikoidy maji jiste sva velka negativa, proto se take doporucuje u ekzematiku tzv. intervalova lecba kortikoidy, ale za vznik astmatu ci za opakovane bronchitidy zcela jiste nemohou. Ta procenta kolik malych ekzematiku se pozdeji stane astmatiky jsou vysoka, ale s uzivani ci neuzivani kortikoidnich masti tohle proste nesouvisi. Jinak, pokud je jiz nutno u malych ekzematiku pouzit kortikoidy, tak se pouzivaji ty setrnejsi, napr. Locoid krem ci Advantan.

Jinak to, ze v clanku nebylo uvedeno Tebou zminene vyskvarene veprove sadlo mne jiz neprekvapuje :-) Podle mne byl clanek napsan NE pro maminky deti s AE, ale spise jako informaci pro ostatni, ze neco takoveho jako AE existuje...vetsina maminek techto deti o sadlu totiz vi a jiste ho i vyzkousela...a to, ze vetsina atopiku ma vsechno pradlo znicene, to bohuzel maminky taky vedi. Kdybych mela psat o vsem, co nam ekzem znicil (a ted myslim pouze materialni veci), tak to bych tu asi byla do rana :-)) Pamatuji si jednu maminku, ktera tady kdysi psala, ze ma tak zamastenou koupelnu od vsech tech masti, ze proste uz nejde umyt...tehdy jsem se hodne divila...a ted? Ted, po temer trech letech souziti s ekzemem mam dlazdicky v koupelne, kde dceru mazu taky pekne "promasteny" :-)), takze nejake to znicene pyzamko mne vazne nerozhodi :-)

Milada


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.