| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Přirozený porod 3: Po porodu

Jenomže to bylo všechno jinak. Přenášela jsem a měla jsem moc málo plodové vody. Přijali mě na zátěžový test (kapačka oxytocinu - jako jestli to oba budeme zvládat). Ptala jsem se, jestli mi to může vyvolat porod - prý jsem tak zavřená, že to nehrozí...Jenže po hodině kapačky mi praskla voda a začal se mi (teprve) spotřebovávtat čípek. Nebudu to protahovat, porodila jsem až po 28 hod. po tabletě, protože se mi porod jakoby zastavil a plodovka se kazila. Takže mé představy o nezasahování do porodu rychle vzala za své - oxytocin, prostin, antibiotika...A navíc, celých 27 hodin chválili miminku srdíčko, jak pěkně tluče a byli dost v klidu...najednou se všechno změnilo, na sále bylo asi devět lidí, dovezli si pro jistou i pomůcky pro případného císaře (to jsem naštěstí nevěděla, nevnímala už jsem okolí). Já jsem byla pořád v klidu, protože mě chválil, povzbuzovali a uklidňovali. Já tlačila jako o život, ale pořád nic. Najednou přišel primář, moc se omluvil, že mě musí nastřihnout, ale že to jinak nepůjde, zase mě chválil, jak jsem šikovná...a pak mi pohrozil, že jestli mimčo nevytlačím hned teď, musí použít kleště! To jak by spustilo alarm v mém těle, já se zatla - a hlavička byla venku!Pan doktor synka vysloveně vytáhl - a bylo už načase. Byl takový šedozelený, nedýchal a srdíčko - nevím, prostě měl Apgar skóre 3, takže žádné ciráty, žádné přiložení na břicho, žádné obřadné stříhání šňůry, ale resuscitace, rychle ukázet mamince - jednou jsem se ho dotkla - a byl pryč, musel do inkubátoru. Dnes vím, že musím být ráda, že je vůbec naživu (dostal se z toho celkem rychle a možná to na něm nezanechá ani žádné následky), ale moc těžce jsem nesla, že jsem ho neměla hned u sebe.
Říkala jsem si potom, že kdyby mi těmi kleštěmi pohrozili dřív místo toho chválení, nemusel být přidušený.
Tím chci ocenit moderní přístup brněských porodníků - byla jsem s jejich přístupem moc spokojená, jenže jsem zjistila, že já konkrétně nepotřebuju chválit, ale postrašit :)
Takže vím, že příště si porodní plán určitě napíšu (tentokrát jsem to považovala z zbytečné, protože přístup v bohunické porodnici mi naprosto vyhovoval), ale dám tam upozornění - když to bude trvat dlouho, pohrozte mi kleštěma nebo císařem, je to účinnější než injekce!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.