| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Po jedenácti porodech mám o jedenáct kilo víc

Moje máma pochází z početné rodiny, z devíti dětí (dvě tety jsou dvojčata). Narodila se v pořadí jako pátá.
Ptala jsem se jí včera schválně, co by mi řekla o svém dětství. Jestli bylo šťastné nebo ne a jestli si připadala třeba ve škole nějak diskriminována. Říkala, že ve škole ani ne, že si tam připadala často víc doma než doma, protože při osmi sourozencích neměla babička -myslím jako její máma- na každého čas, nemohla s každým řešit jeho potíže. Chybělo jí bližší pouto s mámou, měla pořád pocit, že se o mámu musí dělit, i když ji potřebuje jenom pro sebe. Třeba když se chce s něčím svěřit. Neměla žádné soukromí a nebyl čas vytvářet si to pouto, protože byla jedna z mnoha a babička s dědou chtěli být spravedliví a dávat všem dětem stejně pozornosti. Materiálně prý necítila strádání, děda měl dva sourozence v emigraci a dostávali od nich balíčky.
Je zajímavé, že ani jeden ze sourozenců si takto velkou rodinu sám nepořídil, i když jeden strýc je evangelický kněz. Má "jen" 4 děti. A to je nejvíc ze všech, ostatní mají 3,2 nebo jen 1. Já mám jen jednoho bratra.
Když nad tím přemýšlím, něco na tom je. A nikdo to tu ještě v debatě nepsal. Když jsem byla malá, tak jsem měla hrozně ráda chvilky o samotě s mámou, třeba když jsme si povídaly pod peřinou nebo ráno těsně po probuzení jsem jí hupsla do postele a mazlily jsme se. Pak později jsme si povídaly. To ve velké rodině opravdu asi nejde. Máma se nemůže roztrhat na kousky. Třeba ty děti necítí potřebu, nejsou k tomu vedené nebo mají takovou povahu, ale moje máma taky k tomu byla taky vedená a vadilo jí to. Tak to je ještě další věc, která mi přišla na mysl a proč bych já osobně nechtěla mít víc dětí než tři.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.