| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Ty piješ, když kojíš?!

já alkohol nepila ani v těhotenství ani během kojení a to jsem syna kojila 1,5. Před otěhotněním jsem hodně pila kávu, tak 4 kousky denně, ale pak jsem ze dne na den přestala.. zkusila jsem bezkofeinovou kávu, ale nebylo to ono a jak je známo, kofein především zvyšuje krevní tlak....
celé těhu jsem kávu nepila a vzhledem k tomu, že mám hodně nízký tlak nebývalo mi nijak valně... po porodu jsem se dozvěděla od svého lékaře, že jsem si klidně kávu dát mohla... vzhledem k tomu, že je kofein nebezpečný právě tehdy když je tlak hodně vysoký a vyvíjí tlak i v děloze ... ale mě ta jedna káva denně by tlak zvedla na normální hranici a bylo by mi líp.... běheme kojení jsem rok kávu nepila vůbec a po roce si občas.. podotýkám občas jednu kávu dala, tak jednu za týden, hned po kojení, protože nízký tlak se prostě léčit nedá... jen udržovat... a nebo právě zvedat kávou či vínkem, což moc nemusím...
problémy se spaním jsme nikdy neměli...
ale co mi bylo po porodu taky řečeno lékařem... že pivo se v těhu také může, protože kyselina listová, kterou obsahuje, podporuje tvorbu kostí... samosebou ne velké množství, ale prý 2deci po obědě nic nezkazí a mimískovi neublíží...

takže asi tak... já odsuzuju matky, které kouří.. protože bohužel moje maminka kouřila, když mě čekala i když mě kojila a jsem silný astmatik... a vím co to za trable přináší, od atopických ekzémů... až po záchvaty... a díky dědičnosti bohužel trpí ekzemy i můj syn :o( takže kuřačky ubližují nejen přímo svým dětem.. ale následky se nesou někdy řadu generací...
a je pravda, že velké množství sladkého, slaného, tučného.... také škodí.. a je pro dítě drogou.. nejvíce prý se vyvíjí chutě mimísků od 7. měsíce těhu.. takže laskominy a nevhodnás trava by se měla co nejvíce omezit a nahradit ovocem a zeleninou.. podle toho se prý formují pozdější chutě dětí.. a u nás to tedy sedí...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.