| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Po jedenácti porodech mám o jedenáct kilo víc

>>>>"Opravdu si myslíš, že metoda plodných/neplodných dnů je přirozenou antikoncepcí? Pominu-li její spolehlivost"
...která je podobná jako HA...*

Neznám osobně případ, kdy by HA selhala (i když uznávám, že stát se to může), naproti tomu znám několik případů, kdy selhaly neplodné dny (při dodržování všech pravidel předepsaných pro tuto metodu). Uznávám, že u někoho může fungovat 100%, u někoho ne.<<<<


Dobře, ale zkus se podívat na nějaké nezaujaté tabulky (tj. z takových zdrojů, které umí rozlišit mezi archaickou kalendářní metodou a metodou symptotermální a zároveň nemají důvod propagovat komerční antikoncepci) s přehledem Pearlova indexu. Tvoje osobní a laická ne/znalost selhání není (bez urážky) směrodatná.



>>>>*"je opravdu tak strašně přirozené, že si žena musí cca 2 týdny v měsíci po 15 (nebo i více) let strkat v šest ráno teploměr do pochvy?

To ale není nutné. Stačí měřit orálně. Doporučuji si zjistit více, pro rozšíření obzorů.*
O této oblasti jsem se informovala a informace od lékařů zní tak, že nejjistější je měřit se v 6.hodin ráno v pochvě. Do konečníku to jde také, je to spolehlivější než např. v podpaží, ale nejjistější je to v pochvě. Nicméně mezi strkáním si teploměru do pochvy a do konečníku už není tak velký rozdíl.<<<<


Mám dojem, že nevíš, co to znamená orálně.
Každopádně změny teploty lze sledovat stejně dobře i měřením v ústech.



>>>>*"Mně to připadá nepřirozené a ponižující."

Viz výše.*
Neodpověděl jsi na moji otázku, zda ti to připadá přirozené - dvě desítky let každý měsíc dva týdny se budit v šest ráno a strkat si teploměr mezi nohy (ať už do konečníku nebo do pochvy).<<<<


Neměl jsem potřebu odpovídat na tvrzení, které se zakládá na nepřesných nebo neúplných informacích, jak jsem se pokusil nastínit v předchozím příspěvku.

Ale aby tedy bylo jasno: takovéto měření mi jako nejzajímavější nepřipadá, OVŠEM
1) lze měřit i v ústech
2) pořád mi to přijde přirozenější (lze-li ovšem měření teploty vůbec brát jako nepřirozené) než brát 20 let umělé hormony nebo používat bariérovou AK.



>>>>*Když už se bavíme o přirozeném a nepřirozeném - přirozenou součástí "sexu" je i možnost početí. Připadá mi nepřirozené mít "sex", ale přitom současně nepřirozeně - uměle (např. hormony nebo kusem gumy) bránit možným biologickým pochodům (metoda ne/plodných dnů tyto pochody nijak neovlivňuje) - možnosti početí - tedy všem projevům sexuality.*

"Mně na téhle přirozené metodě připadá nepřirozené jednak ta anabáze s měřením teploty<<<<


a) S tou teplotou to taková anabáze není, jak se snažím vysvětlit.
b) Je přirozenější měřit si teplotu (čímž se nic nemění), nebo ovlivňovat pomocí HA hormonální pochody?



>>>>"(o zkoumání poševního hlenu pod mikroskopem ani nemluvě)"<<<<


Však o něm nemluv, toto taky není třeba. :)



>>>>a dále to, že v neplodné dny se musíš bránit sexu i když máš na něj chuť, čili se bráníš něčemu, po čem přirozeně toužíš.<<<<


No, mně přijde rozhodně přirozenější počkat (lidská vůle je vlastní každému normálnímu jedinci) než používat bez diskuse nepřirozené hormony atd. (čímž je jednak nepřirozeně ovlivňován organismus a jednak je nepřirozeně oddělována možnost početí), a tak dovolit něco přirozeného za cenu nepřirozeného.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.