| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Po jedenácti porodech mám o jedenáct kilo víc

"No, ale láska/štěstí dvou homosexuálů (stejně jako heterosexuálů) přeci nemusí být závislá na "sexu", ne? Pokud vědí, že jsou s to ustát vztah bez "sexu", nevidím problém - nemusí být osamělí."

Tak ja pak nevidim duvod, proc politicke strany, ktere jsou pod vlivem KC, byvaji proti registrovanemu partnerstvi, spolecne souziti neosamelych zamilovanych homosexualu nemusi byt zalozena na sexu, ze ne:-)))? Tim trochu prekroucenym vtipem chci rict, ze mi vadi spise nektere postoje katolickych uskupeni, zamerene na venek a jejich vliv v celospolecenske a politicke urovni, nez poradek unvitr. Homosexual z katolicke rodiny vzdy ma svobodu se rozhodnout, jestli da na hodnoty sve vychovy nebo rozvaze vztah ze svoji minulosti a prevezme pece o osud svoji duse do svych rukou. Vadilo by mi spise jakekoliv urazky a omezeni jeho svobody.


"OK, ale to mi pořád přijde jako změny trochu mimoběžné s tématem, z "jiné mísy" (když už nic jiného, pak jinověrci jsou právě a jen v jiné církvi, kdežto hříšní lidé jsou všude). Tolerance neznamená totéž co souhlas. Jinověrci stále nemohou přistupovat ke svátostem katolické církve."

Svatosti katolicke cirkvi je vnitrni zalezitost. To je OK. Tolerance (ale opravdova tolerance, ktera zahrnuje i uctu) bez souhlasu podle mne uplne staci.

"No, určitý posun zde zřejmě je, ale neřekl bych, že by KC na toto zcela rezignovala. Ale to bych se musel podívat na nějaké dokumenty z 2. vatikánského koncilu."

Pred par let v Parisskym Notre Dameu slysela jsem kazani jednoho vysokeho predstavitele kleru (bohuzel neznam ani jmeno ani presne postaveni.) Zaujala mi veta, minena jako komentar udalostem na blizkem Vychode. "Stale mame nadeji, ze vsichni se modlime stejnemu a jednemu Bohu." Bylo to krasne kazani, a mam pocit, ze stale vice krestane mluvi o svym uceni jako o jedne z metod k cili nez o jedinym spravnym uceni. A tim tohle prirovnani neni mimo misu. Totiz v tomto postoji je jista pokora vuci rozmanitosti dusevniho zivota a svoji lidske omezenosti: nikdo z nas nemuze byt jisty, jestli k zbaveni dusi katolicke svatosti poslouzi stejne tak jak pastoracni cinnost zenateho kneze, pout do Meky ci zdrzeni se od veprovych pokrmu.


"PROSÍM??? To má být paušalizování (pak mohu stejně tak říct, že jako *někteří* katolíci někoho odsuzují, tak i *někteří* nekatolíci někoho odsuzují), nebo fakt založený na nějaké oficiální doktríně? Přijde mi, jako bys "zapomněla" má slova o tom, že je rozdíl mezi pohledem církve na a) člověka a na b) jeho chování."

Vzato z tveho pohledu, jak ho formulujes, je to pousalizivani. Ale myslela jsem to trochu jinak: to, o cim mluvim ja je odsuzovani "hrisnych" homosexualu kteri ziji nejlepe jak umi ale ke KC se nehlasi. Na pokusy omezit jejich obcanske prava a urazet, katolicy nemaji prazadne pravo. Totiz jejich chovani neni hrisne v jakemkoliv mezilidskym smyslu.

"Jasně, ale opravdu myslíš, že "nespravedlivá pozornost" veřejnosti nemůže souviset s tím, že cizoložníci nedemonstrují v ulicích nebo v parlamentu za svá práva?"

Kazda skupina ma pravo demonstrovat pro svoje prava, pokud jsou porusovani. Az se bude posuzovat zakon o kamenovani za neveru, budou demonstrovat i cizoloznici. Kazdodenni urazky gayu spise se vaze na to, ze tuto skupinu je snadno rozpoznat - na rozdil od cizolozniku. A nechrani je prijata politicka korektnost, ktera uz plati ve vztahu vuci jinym cirkvem.

"Církev není (nemůže být) loajální státní politice (ne že by to obhajovalo extremismus některých katolíků)."
Ja nemluvim o loajalite k statu, na KC je mi naopak sympaticke to, ze neni loajalni. Spise o snaze se nekompromitovat - a to by zahrnovalo vlastne mirneni extremizmu nekterych katoliku.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.