| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Po jedenácti porodech mám o jedenáct kilo víc

"Nepřekrucuju, nezjednoduššuju, ani neslovíčkařím a nevykrucuju se"

:) Vaše "neplodnost KC toleruje, protože je to nemoc, leč homosexualitu netoleruje, neb je vrozená" je ukázka Vašeho překrucování a zjednodušování. Účelové vytrhávání vět z kontextu. Kdybyste byla otevřena kontextu *všeho*, co jsem napsal, tak byste tohle nenapsala.
Pokusila jsem se pouze shrnout obsáhlou diskuzi a tohle mi vyšlo jako výsledek.


"což děláte vy, protože diskuze o homosexuálech je založená na slovíčkaření - buď někoho respektuju i s jeho odlišnostmi, které nikomu a ničemu neubližují, nebo ho nerespektuju, a nemusím pro to ani udávat důvod. Ale vykrucovat se, jakože člověka jo, ale jeho vrozenou vlastnost ne, tak právě to mi připadá směšné a nedůstojné. Tolik k minulé diskuzi."

To, že někoho respektuju (člověka - hříšníka; a každý má vrozenou dispozici hřešit), ještě neznamená, že respektuju veškeré jeho chování. To je celé. To, že Vy nejste ochotna nebo schopna pochopit, jaké důvody mě k tomu vedou, ještě neopravňuje výrok o slovíčkaření.

Tohle už jsem psala několikrát. Nejsem ochotna pochopit, že respektujete člověka, ovšem upíráte mu jeho právo žít sexuálním životem. Já nepíšu o hříchu, píšu o NORMÁLNÍM sexuálním životě.
Z mého pohledu je "hřích" :-) (přesněji řečeno špatné nebo odsouzeníhodné chování) např. sex s dětmi nebo znásilnění. Nikoliv dobrovolný sex mezi dvěma jedinci.

"Nebo to není pravda, ale jediné, co jsem četla od představitelů KC, bylo odsouzení těchto knížek."

Otázka první je, proč by kdokoli v KC mohl nebo nemohl cokoli ne/doporučit? Stát funguje úplně stejně.
Ještě jsem neslyšela nějakého politika, který by členům své strany nebo dokonce všeobecně nějakou knihu zakazoval nebo nedoporučoval číst (velmi se mi líbila reakce Petry Buzkové na knihu Miloše Zemana - ať si ji každý přečte a úsudek si udělá sám - Petra Buzková zřejmě předpokládá, že inteligentní člověk dokáže rozpoznat úroveň díla a hodnotu obsahu sám).
Pro mě je postoj KC o to nepochopitelnější, protože se jedná o POHÁDKOVOU knížku (Harry Potter).

Otázka druhá je, zda čerpáte informace o KC i z jiných textů než z mediálně přitažlivých zpráv ("...jediné, co jsem četla..."). Jako narážka to poslouží dobře, že? ;) Ale nic se nejí tak žhavé, jak se to uvaří, znáte to.
Nevím, co jsou mediálně přitažlivé zprávy. Když mám čas, sleduju zprávy na ČT1 i na Nově, čtu teletext a zprávy na iDnes. Když mě něco zaujme, hledám víc informací (většinou na internetu). Tohle mě moc nezaujalo, přišlo mi to jen hloupé. Ale pokud to není pravda a představitelé KC to dementovali, tak o tom nevím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.