| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Po jedenácti porodech mám o jedenáct kilo víc

A tohle je presny a cely citat z 17:41, aby bylo jasno, ze C. neni padla na hlavu, S, skutecne o indianech psala, nacoz C. ji bezprostredne odpovedela:
"Cizinko,
HELE, já jsem nepsala nic o papeži, který jedná agresivně! Tohle NEMÁM LÁDA, jak říká Anička :-).
Souhlasím s tím, že ten minulý udělal pro katolickou církev a pro křesťany všeobecně opravdu hodně. Myslím si, že to byl normální laskavý inteligentní člověk, akorát té tolerance mohl mít ještě trošičku víc - třeba k homosexuálům.
Ten současný mi připadá poněkud dost dogmatický, nemám moc ráda lidi, kteří mají ve všem úplně jasno (hlavně v tom, co je dobré a co je špatné a nic mezi tím neexistuje). Taky jsem trochu rozpačitá z toho, že současný papež byl inkvizitor, vůbec z toho, že taková "funkce" ještě pořád v církvi existuje, podle mě (podle MĚ!) je to projev zkostnatělosti.
K té velké rodině - ach jo, nejsem si jistá, že píšeme o tom samém. Já proti velkým rodinám nic nemám, je mi stejně fuk, kolik má kdo dětí, jako kde kdo a jak rodí. Reagovala jsem na to, že mi nepřipadá úžasné mít tak veliký počet dětí, dokud nevím, jak to v té rodině chodí! Pokud mají rodiče čas každému dítěti se podle jeho potřeb věnovat a ještě při tom zvládnou chod (pro mě nepředstavitelné) domácnosti, tak je to určitě fajn, ale zatím mě nikdo nepřesvědčil, že to je časově možné!!!
No a že jsi doma škrábala brambory - a proč bys proboha neměla? Tak to už vůbec nechápu. Já jsem je škrábala taky a makala jsem asi mnohem víc, než většina dětí v mém věku, starala jsem se o mladší sestru a domácí zvířata, ale taky jsem měla čas si hrát nebo si v klidu číst! Ale nedokážu si představit škrábat pravidelně brambory pro 13 lidí, to je snad něco úplně jiného, ne???

A už vůbec nechci přemýšlet, jak já bych se postavila k tomu, že indiáni ztratili svoje tradice. To ať řeší ten, kdo to způsobil. Nevím, jak, ale ono když se chce..."

Dodam, ze C. pak s charakteristikou papeze souhlasila. V tomhle citatu je taky prispevek o bramborech, na ktere odpovidala Mamka:-)) Je z nej videt, e S. si domnivala, ze v tak velke rodine deti prichazeji o svoje detstvi. Na mistu Mamky, mi tohle by take dotklo. Totiz jako temer kazda matka, Mamka se vsi pravdepodobnosti se snazi, aby jeji deti byly stastne, a je dost mozne, ze zije podle sveho nejlepsiho svedomi. Podle sveho nejlepsiho svedomi S. rodila doma, dopadlo to vse velice stastne, zadne rozumne lide by opravnenost jeji volby by nezpochybnovaly. A S. zcela opravnene byva dotcena, kdyz nikdo ji napise, jake rizika cihalo na jeji detatko. Jestli nikdo o tom pise hodne prispevku, S. byva nastvana. Bohuzel S. nechape, cim dotkla Mamku. No coz, uboha omezenost jen na svoje veci. Dodam jen, ze v Cesku je vice matek katolicek a matek velkych rodin, nez matek domorodek. Ze v obou pripadech casto nejde o socky a o rodiny ubozaku, existuje dostatek dukazu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.