| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Homeopatická léčba ptačí chřipky

Alice,
psala jsi, že jsi seznámena s principy homeopatie, vycházela jsem z toho, ale vezmu to tedy trochu víc "po lopatě", byť si myslím, že odpovědi tam byly a všechny.

Podávání homeopatik v prevenci má samozřejmě jiný princip, než očkování. Zatímco při očkování vpravujeme do těla části viru, které imunitní systém rozeznává jako cizorodé a tvoří si proti nim protilátky, preventivním podáváním homeopatik v podstatě "programujeme" tělo, jak se má chovat v případě, že se s infekcí setká. Jistě šetrnější způsob, bez rizika tvorby imunokomplexů atd. Takový boj na jiné úrovni, než protilátkové.

Směs, kterou jsme popisovaly, vycházela z příznaků této konkrétní pacientky - byl to samozřejmě příklad postupu, spíš pro ukázku, že léčit by se homeopaticky dalo. ZNOVU odkazuji na svůj příspěvek o španělské chřipce - prostě se udělá obraz pandemie a na základě toho se stanoví léky. Mohou to být ty, které nám z repertorizace vyšly, vzhledem k možnosti změny viru také nemusí, ale o to tu snad nejde, jde o princip. Výhod klasické homeopatie by se využívalo jistě, protože i při španělské chřipce bylo základním lékem POUZE Gelsemium a další se přidávaly individuálně, podle potřeby, NE všechny najednou. Nám vyšlo jako základní Aconitum. A jak jsi mohla ve zmiňovaném příspěvku zaregistrovat - tento přístup fungoval dobře. Nevím, co myslíš otázkou jestli s těmito léky byl dělán proving? Pokud máš na mysli, jestli jsme si s Janou vyvolávaly aconitem ptačí chřipku, pak ne. Ale všechny léky prošly provingem již dávno, tedy i aconitum. Odpovídá popisovaným příznakům.

Stejně tak moc nechápu, co myslíš tím pacient ho nemusí mít dost. Nikdy se za žádné epidemie nestalo, že by byl homeopatika nedostatek a na někoho nezbylo. Stačí aplikovat max. 3 kuličky a při tom, že budou lidé ukáznění a nebudou si schraňovat doma tuny železných zásob pro "co kdyby" to jistě ani nehrozí. Navíc, se dá v podstatě i naředěním jedné kuličky jakoby připravit více dávek, takže tohle bych neviděla jako problém.

A na otázku antivirotik v době epidemie španělské chřipky Ti odpovím otázkou? Což¨není v současné době k dispozici antivirotikum? V Turecku mají Tamiflu a také mají mrtvé... U ptačí chřipky, stejně jako u španělské chřipky může být problémem bouřlivá reakce organismu, jeho imunitního systému - i to je důvod, proč nejčastěji byli postiženi a umírali mladí lidé, kteří jsou v dobrém stavu. Jejich imunitní systém by měl teoreticky fungovat jako obrana nejlépe.

Tak, doufám, že jsem tentokrát všechny Tvé otázky zodpověděla srozumitelně, kdyby ne, zase se ozvi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.