| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Sourozenecké pořadí

Ahoj, tak já byla jedináček do svých 13 let, než se narodil můj bratr (nišim to dřív prostě "nešlo"). Sebekriticky musím říct, že jsem byla trochu sobec, co se týče dělení sladkostí a až později jsem se učila je dělit rovným dílem. Ale to asi bylo dáno výchovou, neb jsem byla nejen jediné dítě ale také dlouho jediné vnouče:( ale hlavně si pamatuji, jak jsem, co jsem rozum brala, škemrala na mamce bratříčka, jak mi bývalo smutno... i když jsem měla kamarády, ti byli venku, a jak jsem záviděla své sestřenici a bratranci, že večer potmě si ještě před spaním povídají, mlátí polštářema, hrají spolu,... atd:)Jak jsem byla starší, tak bych mnohdy uvítala sourozence, aby celá rodičovská pozornost byla rozdělena na dva díly a ne pořád na mě....zkrátka mým ideálem byla rodina s aspoň dvěmi dětmi. Jak jsem psala, bráška se narodil až později, tak to chtěla příroda, byla jsem i tak velmi šťastná, jenže jsme vlastně takoví dva jedináčci-já dospělá s vlastní rodinou, on puberťák, ale už si konečně začínáme hledat společná témata k diskusím...
Prostě, tahle zkušenosti mě vedou k tomu, že jen jedno dítě ne, a to druhé brzo po tom prvním:) otázka je, jestli vše půjde tak jak bych chtěla:)

a podotýkám, že je to pouze má zkušenost, neb mám kámošku-jedináčka- a ta byla naprosto s tímto stavem spokojena a přeje si sama také pouze jedno dítě...
K.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.