Danielo, promiň, ale ještě před nedávnem (tj. před 1.1.2005) jsme my, pracující matky, jsme to měli jednoduché. Pokud náš výdělek přesáhl směšně nízkou částku, nárok na rodičovský příspěvek nebyl. A basta. Rozhodovat se nebylo o čem. Pak začal absurdní vývoj situace - děti mohly být v péči chůvy nebo v nestátním (neobecním) zařízení (které nepodléhalo ozanmovací povinnosti) a přesto vznikl nárok na příspěvek. Přijde mi to jako zcela absurdní situace - rodičovský příspěvek se změnil na cosi jako přídavky na děti bez ohledu na výši příjmů. Je to prostě paskvil. Jinak na systém "pět dni v měsíci" má personál "naší" školky jednoznačný názor: velice je zatěžuje každoměsíční "report" pro sociální odbor, k tomu časté kontrolní telefonáty. Vždycky jsem se přikláněla k významné daňové úlevě pro pracující rodiče, společné zdanění jim nepomůže. Chápu, že před volbami se "rodičák" docela hodí, ale zkusme myslet trochu globálně.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.