Já jsem to takhle vyřešila - po 4 letech a 2 dětech. Sice se mi nabízela moje matka - čerstvá důchodkyně - že bude mladší dcerku hlídat, ale protože máme diametrálně odlišné názory na výchovu, vlídně avšak rezolutně jsem odmítla.
Tři a půl letá starší dcera už byla na školku zvyklá a malá 18-ti měsíční šla do jeslí. Ty tenkrát v našem krajském městě stály 6500 na měsíc, školka + stravné 800 na měsíc. Museli jsme si pořídit na leasing druhé auto, abych mohla malou do vzdálených jeslí vozit. 4500 měsíčně. Z výplaty mi nezbyly ani ty 2500, co bych měla na rodičáku. Finanční efekt mého zaměstnání byl nulový, ne-li záporný.
Nikdy jsem toho nelitovala. V práci se mi daří, malé se v jeslích líbilo. Moji matku jsme taky využili - na hlídání při malých nemocech - nachlazení a kašel a ta podobně. Paragraf jsem čerpala cca 1 týden ročně - neštovice nebo zvracení a vysoká horečka, to jsem si netroufla na babičku hodit.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.