| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dopis mrtvému synovi

Dobrý den paní Pavlo,
já jsem trochu citlivá i na ta pojemnování ať už tomu říkáte rizikové faktory nebo hůř rizikové chování. Cožpak fyzická zátěž ať již sport, práce je rizikové "chování" ? Psychické zátěži se taky málo kdo vyhne. Jak se však toto všechno ať už tomu budeme říkat jakkoli, slučuje s tím, že umírají i malá děcka ? To ti "špunti" kouřili nebo pili alkohol ? Ty africké oběti (kde je výskyt největší) také buď flámují, sportují nebo snad těžce pracují ? A porovnávají ta správná čísla ? Mám na mysli, zda se třeba u nás nevezme celá poplulace a jinde třeba pouze ryziková skupina ?

K té vzdělatelnosti a krátké paměti. Nevím jestli to má souvislost a zda je diskutující paní Andrea Vaší kolegyní, ale ta zmiňovala velkou publicitu v roce 1995. Skutečně nevím jakou to má souvislost s osvětou nebo informovaností. Mě to tenkrát nějak minulo. Navíc lidé cestují (pracovně, studijní pobyty, turistika ...) takže se může stát, že i větší "publicita" u určitém období se může minout účinkem, pokud by byla myšlená jako informovanost, ale jak znám média, ti šli pouze po senzaci ! Pak také - děti se rodí a dorůstají, takže pokud to někdo třeba i zaregistroval, tak mohl pozapomenout do doby kdy by to mohlo být pro něj důležité nebo spíš mohl předpokládat, že pokud je ta choroba tak záludná a byla u nás zaregistrovaná už v roce 1993, tak předpokládal, že se k tomu odpovědné instituce brzy "postaví" zodpovědně s ohledem na všechny (nejen na brance v roce 1995) byť k určitým skupinám různě.

Na Vaše: "V současné době se snažíme toto doporučení „dát do povědomí“ dborné veřejnosti a na to, abychom informovali širokou veřejnost už prostě nezbývá čas a někdy i síla." - 10 let poté (?) ... vidím nejschůdnější dělbu "práce": vy SZU všem obvodním ordinacím (jak pediatrickým tak pro dospělé), kde by měl být každý registrován (nevím jak jsou podchycené soukromoé praxe) a ty tak nejspíš informativním letákem (ne přednáškou ! - i když by asi byla účinnější) dál

Jsem asi monotonní, ale mě se to všecho stále honí hlavou do kolečka a pak už nevím kdy a co jsem kam napsala. Pardon.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.