| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Spaní v mámině a tátově posteli může být pro děti osudné

Ahoj Zdenko,
moc děkuji za radu, možná mu dám ještě šanci a pak to asi zkusíme - pokud už nebudu šedivá :))
Toho odstavování jsem se moc bála, Ríša byl totiž závislák a doktorka mi taky řekla, že by to mohlo pomoct - ale pak prý odstavit úplně - denní i noční kojení - my jsme kojili vždy před spaním, jednou přes den - aby vůbec usnul, pak večer před spaním a pak celou noc :))) Zkusili jsme dle zkušeností jiných maminek - když se v noci vzbudí, má přijít manžel nebo zkrátka někdo jiný, ne já, aby necítil mlíko. Takže scénár první noci: večer nakojit, pak přijde manžel. Ale kdeže, dítě řvalo jako o život, takže jsem ho stejně utišila já a pomohlo to. Sice nám trvalo hodinu, než zase usnul, ale kojila jsem až ráno. Druhý den to samé. Až na třetí den jsem to zkusila bez denního kojení (usínal asi hodinu), to samé i večer - usínání trvalo 45 -60 minut, samozřejmě jsem ho musela mít v náručí, protože sám v postýlce neusne. Takže celé odstavování trvalo asi 3-4 dny, vlastně nic postupného, žádné zvykání si. Asi dva týdny docela dlouho trvalo usínání, teď je to už lepší (dnes jsou to 4 týdny). Ale je fakt, že jsem mu v noci začala dávat pít - teď si někdy cucne, někdy ne, ale myslím, že to není důvod jeho buzení, on se zkrátka fakt budí stejně, jedno zda se kojí nebo nekojí, má čaj nebo nemá čaj. Pití na začátku odmítal, nechtěl vůbec nic vzít do pusinky, stále asi čekal na to moje mlíčko :)) No a další ne moc příjemné zjištění bylo, že jakmile jsme odstavili, odmítá jakékoliv mléko - zkoušela jsem Nutrilon, Hipp i Nestlé junior mléko - zkrátka nic. Má rád sýry, jogurty, mléčné kaše - všechno ano, ale pít mléko ne.
Takže asi tolik. Ale abych to shrnula - toho odstavování jsem se bála daleko víc, než to ve skutečnosti bylo. Myslela jsem, že nám to bude trvat měsíce, ale nakonec to vůbec nebylo tak hrozné. Jen škoda, že se nezlepšilo to spinkání.....


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.