| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Bílý švýcarský ovčák versus rodina s dětmi

Musím se přiznat, že můj pes zná vodítko jen z dob kdy ještě neměl "přivolání".
Vím, že mě spousta z vás bude kamenovat, ale lidi, vemte si, že to je jako by jste drželi na vodítku děcko... I to potřebuje běhat, dovádět, skotačit. Můj druhý pes Voříšek Sorbon je rasy neurčité středně velké "třeštiprdlo". Pokud bych ho venčila na vodítku, doma mi zdevastuje půl bytu a možná nedejbůh nakonec i kousne někoho z rodiny. Pes nutně potřebuje vydovádět, vyběhat, vyhrát si když doma jen leží. To platí i pro psy na zahradě. Mohu to posoudit, neboť máme chatu - pes si na zahradě lehne pod keř a neběhá, jen čeká, kdy že se to půjde dovádět ven???
Samozřejmě záleží na soudnosti majitele - pokud mám opravdu "nezvladatelného" psa - nemusí být trhač - ale jsou psi kteří skáčou na lidi, poráží děti a podobně.... poté musí majitel brát v potaz to, že člověk je samozřejmě více než pes...
Ale pokud máte psa, který si lidí nevšímá a stačí mu jen jeho páneček a balonek - který mu jeho pán hází a on skotačí pak nevím, proč bych ho měla mít na vodítku???
Podotýkám chodím do parku kde jsou pro "volné běhání psů" vyhrazená místa a zde se zdržujeme. Všude kde to je zakázáno, nebo když vidím, že na některém místě sáňkují děti a některým maminkám by pes mezi dětmi mohl vadit - psy mám u nohy - podotýkám cvičák nám není cizý a máme za sebou zkoušky ZZO a ZOP a jsme připraveni na zkoušky ZPU1 a ZM - bohužel s malou Eliškou to není tak lehké a tak musíme se zkouškami na nějakou dobu počkat.
Prostě chci říci, že pes na vodítku může být následně pro společnost mnohem nebezpečnější - je nevydováděný - nevrlý a naštvaný a to se odráží na jeho chování. A pes bez vodítka nemusí být zákonitě nebezpečný. Sorbon například nosí náhubek - ne pro svou nebezpečnost lidem či psům, ale je nebezpečný sám sobě - žere na co přijde a já se bojím otravy.
Nikdy jsem neměla konflikt kvůli svému psu - snažím se nebýt problémem - psa si volám kdykoli vidím dítě, či jiného psa - nikdy nevím jak by reagoval rodič či majitel psa a proč dělat problémy?
Buďte všichni takto tolerantní a nebudou problémy.
Jinak pro jisté lidi kteří tu tvrdí, že tím, že říkám aby jste nevychovávali děti ke strachu ze psů zákonitě myslím, aby jste je neučili opatrnosti - NE!!!!
Právě naopak dítě je třeba naučit tomu, že se cizý pes nehladí!!! Nestrkají se ruce za ploty a podobně!!! Nejprve se ptáme majitele, ten má vědět jaký je jeho pes!!! A má být jako majitel při každém styku!!! Já vždy hladím svého psa zároveň s dítětem a hlídám každý dětský pohyb!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.