| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak vybrat kočárek?

Ahojte, já jsem velkou propagátorkou bebe confortu, od té doby co ho máme. Jsem fakt nadšená. Z tisíce příkladů vezmu jen "košík" - tady nemáte kovový, drátěný, který nejde sundat a některé maminky s ním nešťastně proráží sníh (viz inglesina), ale z nějaké "látky" nebo syntetického matroše, nicméně uveze asi 20 kg a je na cvočky, tj. jde odepnout. Nikdy se mi neodepl sám, při té váze co v něm tahám (lahváče, vínko atp:). Ale kovový nebo drátěný neodepínací košík pod kočár bych si nikdy nepořídila.
Další věci - kolečka s aretací, ve městě a na nákupech např. v tescu nechám kolečka otáčet a lehce manévruji s kočárem jednou rukou, nemusím otáčet s "nadzvednutím". V terénu a teď v zimě mám kolečka neustále zablokovaná - no už se na to jaro těším. Skvělé je taky odpružení kočárku, má tři stupně - podle věku miminka a hrbolů jednoduše nohou nakopnete, jak moc bude kočárek pružit. Konečně kombinace - na kolečka nacvaknete hlubokou korbu, hlubokou korbičku která je i autolehačka (tzv. přepravní lůžko - má všechny nejnovější atesty EU, mimi vlastně leží v hlubokém lůžku, které je jako skořepina, je připoutané pasem přes bříško, dá se dokoupit ochrana hlavičky (doporučuji) a celá korbička je uchycena bezpečnostními pásy v zadní části auta. Nevýhoda - taková korbička je menší než normální korba pro hluboký kočár.
Nicméně můj celkem velký syn (v půl roce má osm kilo) v ní jezdil doteď, zbytek zimy tráví ve sportovní sedačce Opera, která se dá ale plynulým pohybem složit (výhoda když velké dítě usne) na v podstatě ležící. Takže teď ještě leží, jen ten kočárek vypadí trošku plochý:) Nánožník i stříšku jsme přetáhli z hlubokého lůžka windoo a mám i fusak, kterým jdou provléct bezpečnostní pásy sport. sedačky Opera. Paráda.
Takže do půl roku cestoval v hlubokém lůžku, nyní jezdí v sedačce kterou bude mít až do čtyř let.
Kdybych měla druhé mimi, asi pořídím i nacvakávací vajíčko na kolečka od Bebe Confortu, ať se mi ty dvě děti dobře zvládají. S jedním to bylo lepší takhle - poloha v leže, ne v polosedě je pro miminka nesmírně důležitá a my jsme jezdili hodně.
A poslední věc -zdálo se, že jsem po pár měsících od porodu těhotná. Nebylo to tak, ale než jsem si udělala test, hledala jsem info co a jak bychom dělali. Našla jsem na stránkách bebe confortu, že vyrábí speciální kolečka (píšu kolečka, ale myslím celý podvozek samozřejmě:) na který jde nacvaknout hluboké lůžko+sportovní sedačka - tj. jediná investice by už byla do koleček. I tohle mě na bebe confortu potěšilo. Neměnila bych.
Pokud máte dotazy, napište na mail!
i+t
k tomu hlubokému lůžku do auta - nabízí samozřejmě i klasické hluboké korbičky, které se v autě přepravovat nesmí. Jsou ale větší, prostornější, prostě klasické krásné kočárkové. Kdybychom jezdili míň, radši pořídíme vajíčko+klasickou korbičku, přeci jen je to jako auto"lehačka" po porodu dost těžké na tahání.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.