| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Do poslední kapky mléka aneb Kdo nekojí s námi, kojí proti nám!

Milá Monty,
díky, díky, díky a ještě jednou díky za Tvůj skvěle napsaný příspěvek. Vrátil mě definitivně zpátky na zem. Konečně jsem si poprvé přečetla o kojení to, co možná trápí více maminek, to, co skutečně přináší život, a ne ty bláboly a fantasmagorie, které jsou v každé Betynce. "Masáž", která se několik posledních let provádí na maminkách ohledně kojení je opravdu šílená a ničivá. Dle mého se naprosto míjí účinkem a ve spoustě případů má na svědomí to, že matka ve stresu z toho, zda-li bude moci kojit své dítě, zda-li pro něj bude mít dost mléka a co se stane, když mléko mít nebude, skončí tak, že opravdu nekojí. Moderní je totiž kojit a kdo nekojí je krkavčí matka, macecha a vůbec "nějaká divná"
Já sama jsem po porodu sice kojit začala, ale brzy jsem musela dceru začít přikrmovat pro nedostatek mléka. I přes dokrmování jsem jí vydržela kojit (bylo to spíše symbolicky, ale každá kapka dobrá) do 5 měsíců a říkám si "zaplaťpánbu za to". Teď už to beru s nadhledem, ale v době, když mi doktorka řekla, že musím dokrmovat, se pro mě zhroutil svět. Dávala jsem si to za vinu, připadala jsem si méněcenná, cítila jsem to jako svoje selhání, vyčítala jsem si, že ani nedokážu uživit svoje dítě... Když jsem v době těhotenství četla články o kojení, automaticky jsem přece předpokládala, že já kojit budu. O tom, že by to nemělo jít, jsem vůbec neuvažovala. Taky proč - všude se přece píše o tom, že kojení je schopna každá žena a ta, která kojit chce, kojí.... Těch několik týdnů, které jsem probrečela, byly nekonečné, já stále doufala, že se rozkojím, dělala pro to všechno možné, ale nepodařilo se to. V žádné "Betynce" jsem nenašla odpověď na mé otázky: Proč mám mléka málo, když moje tělo je schopno mléko vyprodukovat? Proč právě já a ne třeba moje kamarádka, sousedka apod.? Teď když se na to podívám zpětně s odstupem pár měsíců a když vidím svojí zdravím kypící dceru, vím, že to moje trápení za to vůbec nestálo, a že důležitější než kojení, je pro miminko veselá a pohodová maminka a fungující rodina.
Marcela

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.