| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se rodí doma na Spálence

Díky Swene za tvůj příspěvek, já jsem ta co rodila ve Třebsku a musím říct, že máme hodně podobné názory.

Každý si pod pojmem "péče o dítě" představuje něco jiného, můžu dítěti podat Paralen, aby nemělo teplotu (ale proč, když teplota je známkou toho, že imunita je vlastně v naprostém pořádku a snaží se pouze v těle zlikvidovat něco co tam nemá být) a pokud se teplota vrací, můžu nemocné děcko dovézt k lékařce, čekat v čekárně a potom běžet ještě na nějaké další vyšetření do nemocnice, a zase čekat a pak do lékárny a zase čekat a přijet oba totálně vyčerpaní z města domů a připadat si jako skvělá matka, která pro své dítě udělá vše......

Ale také můžu s nemocným děckem celý den ležet v posteli a číst mu pohádky, nebo ho hladit aby usnulo, vařit čajíčky a hlídat jestli dostatečně čůrá, zapisovat teplotu a dávat obklady na hlavičku, když bolí....... a já mám tedy naštěstí takové zkušenosti že do 3 dnů jsme vždycky fit...... Můj šestiletý syn neměl ještě nikdy antibiotika a má domorodá tříletá dceruška také ne..... Můj třináctiletý syn měl první antibiotika v 5-ti letech a to proto, že měl boreliozu - a to jsme měli štěstí, že jsem se s lékařkou dohodla, že nám nejdříve z odběru krve zjistí co nám je, a teprve potom nasadí antibiotika, kdyby nám je "střelila od oka" tak by léčba trvala mnohem déle, protože by se prý toto onemocněný jakoby "schovalo" a propuklo by třeba až za půl roku.... tedy alespoň mi to tehdy lékařka říkala.

A s porodem je to myslím stejné, někdo ho chápe jako přirozenou součást života ženy a někdo jako onemocnění....s tím nic nenaděláme.

Já jsem Simonku přemluvila, aby napsala a zveřejnila článek o svém domácím porodu, protože vím že domácí porody prostě v Čechách jsou a budou a pokud se tato skutečnost bude dostávat na veřejnost, tak se snad dočkáme i "zlegalizování". Pod tímto pojmem si představuji to, že se tak jako v jiných zemích na počátku těhotenství gynekolog zeptá ženy, o jakém porodu uvažuje a poté jí nasměruje na porodní asistentku, která jí bude celé těhotenství vést (cvičení, psychoprofilaxe) k porodu v porodnici nebo k domácímu porodu s asistentkou.
Vím, že Simona porodní asistentku chtěla, ale na Táborsku prostě žádnou nenašla a předpokládala, že z Prahy za ní žádná nepojede.....proto s manželem oba velice zodpovědně studovali a porod měli naplánovaný tak, že prostě zůstanou doma do té doby, dokud se bude Simona cítit dobře a porod bude postupovat tak jak má, v opačném případě by jeli do porodnice. Pokud vím, tak i její gynekolog byl obeznámen s plánovaným porodem doma....

Simona opravdu NENÍ nezodpovědná a riskující hazardérka!!!!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.