| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se rodí doma na Spálence

Swene, ale při komplikacích při porodu doma rodička pojede do nemocnice a tu "odpovědnost" na doktory hodí taky, ne? S tím by porod měla plánovat, alespoň pokud jsem dobře pochopila doporučení WHO. Takže ona je to taková velmi omezená odpovědnost. Z té trochy literatury, co jsem přečetla, jsem si udělala závěr, že porod doma, pokud je správně zabezpečen, je asi většinou OK. Já bych takhle rodit nechtěla, myslím si, že jsou komplikace, které vyžadují příliš rychlé řešení na to, aby byl čas dojet do porodnice. Možná že tyhle komplikace rozpozná školená PA, pochybuji, že je rozpozná neškolený manžel. Těžko říct, jestli jsou nebo nejsou způsobeny lékařsky vedeným porodem, když alespoň prozatím skoro všechny porody v ČR jsou vedeny lékařsky - chybí nám tady ta reprezentativní porovnávací skupina.Takže porod doma s lékařskou péčí v případě komplikací asi ano, pokud někoho stresuje nemocniční prostředí, bez lékařské péče v případě komplikací by to vypadalo asi tak, jak mi popisoval tchán (75 let): "Napřed jsme se narodili tři kluci, pak tři holky, pak se narodila tři mrtvá mimina, a další děti byly na střídačku živé/mrtvé."
Pokud jde o léčení dětí - tady váš komentář o zodpovědnosti rodičů vůbec nechápu. Zodpovědný rodič nemocné dítě léčí - buď pomocí bylinek, nebo pomocí léků. Nezodpovědný rodič dítě neléčí. A z praktického hlediska si nedovedu představit průměrnou zaměstnanou matku, která tři dny léčí doma dítě, aniž by navštívila lékaře - určitě bude potřebovat neschopenku či jak se to jmenuje.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.