| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se rodí doma na Spálence

Miladka, nechcem tu zachádzať veľmi do podrobností, zástancovia alternatívnej, prírodnej liečby versus zástancovia klasickej medicíny tu mali na rodine siahodlhé diskusia (viď. debata o homeopatii), takže nechcem nosiť drevo do lesa;-). Navyše zrejme málokto je v tomto úplne vyhranený, žeby využíval iba jeden spôsob.

Chcela som sa len zastať Štepánky, lebo z jej príspevku som nikde nevyčítala, žeby si myslela, že každá choroba sa dá vyliečiť čajíkom. Opisovala len 2 rôzne postupy, ako môže rodič postupovať pri teplote dieťaťa a že jej sa to osvedčilo.

Ale je možné, že z iných diskusií poznáš aj jej dalšie názory. Je pravda, že určité veci si len domýšľam, mám dojem, že ak s deťmi chodíš na vyšetrenia na ORL, tak potom zákonite po zlých výsledkoch nasleduje klasická liečba (napr. ATB), čo je pri bakt. infekcii pochopiteľné. Každá liečba ATB však zákonite následne oslabuje imunitu dieťaťa, sú tam aj ďalšie škodlivé vplyvy, riziko budúcej rezistencie ATB, riziko ďalšej choroby, kde zase budú nutné ATB, je to taký začarovaný kruh. Ale o takýchto veciach určite vieš. Zvyšok sú len moje dohady, tak sorry, keď som to pochopila zle.

Tým chcem povedať, že ak sa od začiatku začne s prírodným liečením (tým myslím aj určitými zásadami už v tehotenstve), je veľká pravdepodobnosť, že sa mnohým chorobám dieťa vyhne a naozaj mu budú stačiť aj čaje a obklady. Samozrejme tiež nie som nejaký fanatik, a ak moje deti majú zdravotný problém, s ktorým si neviem poradiť, tak sa nehrajem na super zásadovú a takisto zájdem ku klasickej lekárke.

Čo spomínala Líza, o tých 40st. horúčkach, to je myslím extrém, normálny rodičia bez ohľadu na to, akú liečbu preferujú, by tak ďaleko určite nezašli. Veď to sú obrovské rizika poškodenia srdiečka, mozgu a ďalších orgánov, o možných kŕčoch ani nehovorím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.