| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se rodí doma na Spálence

Samozřejmě že jsem zaujatý. Nejsem ale zaujatý teoreticky. Nebyl jsem zaujatý, dokud jsme nenarazili na realitu. Řetězec, který popisuješ ty je samozžejmě stejně pravděpodobný jako to, co popisuju já. Stejně v tom smyslu, že ani jeden nemáme k dispozici statistické údaje, které by zaznamenaly spokojenost že s porodem v porodnici a následné problémy. Takže já vycházím z toho, co znám ze svého okolí. Můj příspěvek je tak naštvaný, protože poslední kapkou do poháru trpělivosti (když nepočítám některé příspěvky k tomuto článku) bylo vyprávění mojí dobré kamarádky před pár dny. Samozřejmě že když už se ptám na spokojenost s porodem, slyším i spokojené reakce. Jenže i tak půlka těch spokojených bývá podezřele stručných a po druhé otázce to zase končí těmi špatnými pocity, ponížením, studem, strachem rodit znovu...
Proto zuřím, proto jsem zaujatý. Neslyšel jsem, že by některá žena měla špatné pocity z porodu doma. Tady se nebavíme o fyzických porodních bolestech, ale o tom, jak se cítí žena která přivádí a přivedla dítě na svět v souhrnu.
Jak se asi cítí žena, které zdravotní sesry násilím podtrhnou ruce, aby při porodu ležela? A jak se cítí její manžel, kterého přesvědčili, že oni ví co dělají, ale když se potom stahy zastaví a dítě se musí dostávat na svět násilím a je modré od nedostatku kyslíku?
Jak se cítí žena, jejímuž dítěti při těžkém porodu zlomí klíční kost a ona se to dozví až po více dnech od pediatričky, kam přijde s neustále plačícím dítětem, protože jí to v porodnici neřekli?
Jak se cítí žena, která musí v průběhu stahů křičet na personál porodnice, aby respektovali její přání a důstojnost?
Já, když to slyším, a zároveň vím že nikdo z nich nebude žalovat porodnici, protože už chtějí mít pokoj, už mají svoje dítě a nevěří že by uspěly, tak se tedy cítím dost mizerně, a berou mě všichni čerti.
A co se týká věty "už aby to dítě bylo venku" to je prostě vícekrát zaznamenaný a doslova citovaný postoj. Nemyslím si, že by takové ženy které rodí v porodnici byly blbé (moje žena taky rodila v porodnici:-) i když pečlivě vybrané). Tento postoj není blbý, je pasivní.
Kéž by všechny porodnice byly takové, jak to popisuješ ty. Bohužel, znám takové tak tři, připouštím že jich může být v ČR tak deset, ale to ještě pořád není moc dobrá zpráva pro lidi, kteří nemůžou jet rodit sto kilometrů daleko.
A přirozeně, většina dětí narozených v jakékoliv porodnici je zdravých a v pořádku, ale o tom můj příspěvek nebyl.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.