| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak a kde rodit

Máš štěstí, že jsi rodila v Neratovicích ve správnou dobu. Já jako třetirodička, první dvě děti se narodili na Mělníku, jsem rodila v Neratovicích, protože tam bydlím. Ještě teď mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Všechny tři porody byly překotné, takže porodního sálu jsem si moc neužila, ale v Neratovicích i ta chvilka nestála za moc. Ani tam nemáte sál pro sebe neboť jsou průchozí a tudíž spojené.V den, kdy jsem rodila rodili ještě čtyři maminky, z nichž některá celou dobu hystericky křičela, že už to nevydrží , že umře a nějaké sposté výrazy, které nechci uvádět. Bylo mi líto akorát sestřiček, které jenom stydlivě klopily zrak.Aby nebyl hrůze konec dostala jsem pokoj přímo proti porodnímu sálu, ve kterém se mačkaly čtyři lůžka. Dohromady byly smíchány maminky s miminky, čekající maminky, a ještě přivezli maminku v narkoze po císaři, která v noci příšerně chrápala. Na pokoj doléhal každý zvuk z porodního sálu a z pod porodnicí umístěné chirurgie, kde nějáký člověk ( zřejmě na sedativech ) volal celou noc svojí babičku nebo volal o pomoc.Za tři dny jsem šla domů, ale ani jednu noc jsem nespala. Dětská zdravotní sestra je v této porodnici vždy pouze jedna na směnu, takže na Vás nemá nikdo čas.Nejvíce mě ale dostalo, že na konci mi byl předložen lístek na zaplacení 1200,- korun za pokoj, kvůli televizi, která nehrála.Také je tam velice nepříjemné, když musíte své porodní bolesti odhekat na pokoji, kde jsou jiné maminky s miminky nebo těhulky.Když jim nechcete překážet nebo je rušit musíte přebývat na chodbě, kde je průvan. Což není moc příjemné. Jestli bych si měla znovu vybrat kde rodit tak z vlastní zkušenosti na Mělníku. Tam máte sál sama pro sebe, neboť jsou odděleny chodbičkou a vyšetřovací místností.Také je tam místnost-hekárna s míčema, žebřinama a postelí.Za pokoje se neplatí a těhulky s maminkami mají oddělené pokoje po dvou lůžkách. V pokojích je váha a také přebalovací pult a dokonce i vanička.Sestřičky si na mě vždy našli čas. Myslím si, že porodnici v Neratovicích si všichni idealizují, nikde přece není psáno, že co si zaplatím to je lepší. U mě na plné čáře vede Mělník, už jen proto, že se mi zde narodil můj první chlapeček ( Ondra 3,7kg a 54cm ).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.