| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak a kde rodit

Anno,
ja chapu, ze vse je relativni a vsichni my jsme do jiste miry otroky svych kultur, a je mi lito, ze jsi nebyla spokojena, ale uvedom si nasledujici:
1) Kdyz Holandanka chce do nemocnici, tak muze, a jestli je rizikova nebo nebydli dostatecne blizko nemocnici, tak musi. Kdyz Ceska chce rodit doma, oficialni porodnicky system ji pomoc odmitne. Tak kdo ma vetsi moznost volby?
2) a 3)Ty poplatky za UV Holandanka snadne sezene, a zaplatit se extra vystreni si dovolit vetsinou muze. Mozna pro Cesku je divny platit si za zdravotnicke sluzby, ale pro spoustu narodu v Evrope (a i pro mne) to prijde naprosto normalni a i racionalni. Vetsina Holandanek zadne stresovani kolem genetickych vysetreni nechce, obecne system dava spise na prirodu nez na vedu v oblasti porodnictvi. Co se tyka genetickych vysetreni, tak je obrovska debata, jestli ty testy a vysetreni maji smysl, a pokud zijes v Holandsku, snadne ziskas si informaci, o co v tom sporu jde, a jake jsou argumenty.
4) A co bys cekala od porodnici v Cesku? Osobni zajem a pozornost? Za lekare musis si priplatit, a je malo gynekologu, kteri chodi na porody, osobni PA neexistuji, pokud vim.
U porodu sterilita obleceni nemusi se dodrzovat (myslis si snad ze v CR personal meni obleceni pred tim, nez se priblizi ke kazde z rodicek? A co se tyka tveho tricka, tak nechapu, ty nemas pracku a nahradni tricko? Asi te nenapadlo se zeptat, co si mas zbalit do porodnice, a jake budes mit vybaveni, a jim nenapadlo to rict. To je mi lito, to je velice typicka situace pro cizince. Ale ja jsem v CR dopadla o neco hur: zeptala jsem si, rekly mi, ze dostanu vsechne hygienicke potreby pro miminko, a nedostala jsem nic. Pokud muj manzel mi nedonesl, musela jsem ruzne improvizovat, a za tu lez byla jsem opravdu a opravnene nastvana.
Po bezproblemovym porodu neni zadny medicinsky duvod zustavat v nemocnici. Je to prepych, na ktery proste nikdo nema. Proc si myslis Cesky stat musi stale sypat penize do pojistoven?
5) V Cesku jediny rozdil byl pro mne v tom, ze o mne "pecovalo", spise mne snazilo se buzerovat nekolika totalne blbych mladych slecen a jeste hlupejsi starsi pani. Vsichni mne se snazily presvedcit, ze to, co jsem si naucila od drivejsi slecne, je blbost, a oni to vedi nejlip. Pekne dik, za zlatou peci. 6)Ja jsem vydrzela doma a bez kontaktu s oborem jen do konce sestinedeli. Dokonce verim, ze bych za rok totalne zblbla a nebyla bych schopna drzet krok. Ale v tomhle nemam nic proti ceskemu systemu. Jestli to vetsine zen vyhovuje, tak proc ne?
Takze skoda, ze se nam nelibi, ale nespokojnost s verejnymi sluzbami a neochota manzele emigrovat natrvalo neni duvod pro rozvod, ze ne?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.