Lízo,
osobně znám jen velmi málo kamarádek, které přibíraly během kojeni (znám hodně takových, které nehubly -> stagnovaly +-2kg). A ty co přibírali tedy nějak výrazně to měli 100% z něčeho jiného než, že by to bylo způsobeno kojením. Spousta žen se cítí unavené a myslí si, že vydávají energii, ale je to pseudo pocit. Uvědom si, že kromě procházek s kočárem je většina matek celé šestinedělí doma. Po bytě (ani v mírném poklusu tu energii ven nedostaneš).
Hele Lízo jsou lidi, kteří si řeknou, že zhubnou (většinou se to týká mužů) sportem, začnou dvakrát-třikrát týdně chodit cvičit. Mírně v té souvislosti zvýší příjem potravy (logicky), pak ale nemaj tolik času a cvičí jen jednou týdně. Okamžitě začnou hodně přibírat a nechápu proč.
S tím kojení je to obdobné, po porodu je žena zesláblá (těhotenství, porod a počátek péče o dítě vezme hodně sil) začne automaticky víc jíst ANIŽ SI TO UVĚDOMUJE - pak se to postupem času vyrovná. Ale málokterá už zvládne snížit ten energetický příjem. Je to individuální, ale ten princip je takový. Ne, že by ty hormony nemohly mít nějaký vliv, ale ten je v tomhle případě zanedbatelný. A péčí o dítě myslím přebalováním, koupáním, mazlením, vaření a žehlením se fakt skoro ždáná energie nevydá. S výjimkou kojení.
Když jsem po zhruba dvou měsících u prvního až půl roce u třetího dítěte začala trochu sportovat, byla jsem vždycky v šoku jak jsem úplně nemožná - na kole jsem neujela nic, jednou sjedu sjezdovku a bolej mě nohy, nezvednu ani malou činku :-)))))) Nejstaršímu dítěti jsem byla sportovně k smíchu, no děs :-)))
Předchozí