| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku V naději 7 - Jedno dítě, žádné dítě podruhé

Já mám berušky rok a půl od sebe a jejich vztah byl asi následující:
1)Období velké lásky. Bětuška Aničku neustále pusinkovala, při sebemenším náznaku pláče ji doslova zavalila plyšáky apod. Dodnes (a je to více jak 5 let) se musím smát při vzpomínce na podezřelé ticho v bytě. Přerušila jsem věšení prádla a našla berušky v ložnici (Aninu bych tehdy ani jinde nehledala, byly jí cca 2 měsíce). Anina byla kompletně (a když píšu kompletně tak myslím obličej, vlasy, úžasnou zavinovačku po manželovi, kterou nechala babička naškrobit a nakulmovat...) pokrytá asi dvoucentimetrovou vrstvou Ondřejovi masti na prdelky. Ale tvářila se naprosto blaženě a Bětuška mi pravila, že "mažá Aniku".Vůbec jsem neměla chuť a sílu se zlobit, jen jsem měla záchvat smíchu.
2)Výše popsaná idyla skončila cca v roce mladší Berušky. Začala chodit a tím pádem i brát Bětušce věci, bourat stavby, prostě období destrukce. V té době se u ní navíc objevilo astma (podotýkám, že jsme kojili více než rok) a v případě dušností jsme (na radu lékařů) měli dělat cokoliv, jen aby neplakala. To byl poněkud kámen úrazu, protože 3 dny jsme jí vycházeli ve všem vstříc, musela mnohdy ustoupit i Bětuška ("dej to prosím Aničce, ona je nemocná") a pak jsme jí 2 týdny "vychovávali" zpět k normálu, aby nebyla rozmazlenec.
3) Asi od 31/2 a 5 let to jsou rovnoprávné parťačky (a Aniččina choůbka je na ústupu). V jeden moment se strašně milují, úžasně si spolu hrají, pak následuje sourozenecká šarvátka, no prostě normálka havárka. Ale už se s nimi dá spousta věcí podnikat (kino, výlety, dovolená u moře) a dají se podnikat společně (když je větší věkový rozdíl, musí být program pro mladšího jiný, než prostaršího...)
Uf, to jsem se rozepsala
Z Brna zdraví Tulačka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.