| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Plenky, aneb jak jsem si vybírala

V těhotenství jsem čistě náhodou zabrousila na nějaké strány ohledně možností i jiných než papírových plenek. Děsila mě představa, že bych denně plenky vyvářela a žehlila jako moje mamka, ale reklama tvrdila, že toto není při moderních bavlněných plenkách nutné. Pátrala jsem ve svém okolí po zkušenostech, něco jsem našla na internetu a nakonec jsme se s manželem rozhodli koupit balíček od Bambinomio. Známí i rodina nás považovali za blázny, ale nedali jsme se a nelitujeme. Syn má 9 měsíců, bavlněné plenky používám téměř pořád kromě měsíčního pobytu v nemocnici a týdne na horách. Na víkend k rodičům a celodenní návštěvy beru papírovky, k doktorům a kratší návštěvy normálně bavlněné. Relativně vysoká byla počáteční investice, koupili jsme balíček od narození až po nočník za asi 6 tisíc (v ceně jsou gatěčky i plenky) - ale pečlivě si zapisuju počet praní a vypadá to, že už se nám ty peníze jakoby vrátili (koupí papírových bychom teď utratili asi 7 tisíc). Že v tom není započítaná moje práce? Papírovku jdete vyhodit do koše - já do kýblu v koupelně, jednou za tři dny je naházím do pračky, dám bezfosfátový prášek, nastavím kolečko, zmáčknu čudlík - to je fakt fuška:-). Po 2 hodinách jdu věšet - cca 5 minut práce. Suché posbírám a poskládám, to je asi tak to nejpracnější, protože si je skládám rovnou do "tvarů" jak je potom vkládám do gatěček. Nežehlí se! ani se to nesmí! Až teď jsem se dověděla, že by možná stačily jen ty gatěčky a do nich klasické bavlněné plenky, ve kterých každá z nás vyrostla, investice je potom ještě výrazně menší. Na dotaz co s bobkem odpovím jednoduše. Půl roku (kojení) jsme to pod tekoucí vodou spláchli do umyvadla (mamka to tak prý taky dělala), po příkrmech přidávám do plenky separační vložku. Bobek zůstane (aspoň jeho velká část) na ní, takže vezmu a hodím do záchodu (separační vložky od Bambinomio záchodem projdou a rozloží se, např. Aničky ne, ty se musí vyhodit do koše!). K rozhodnutí používat bavlněné plenky nás vedly 2 důvody: ekologické (nejsme žádní šílenci, ale co je v našich silách, to děláme, např. třídění papíru, plastů, v obchodech si neberu igeliťáčky když to není nutné apod.) a taky finanční. V plánu je i druhé mimčo a tam už nebude žádná počáteční investice, plenky máme doma, takže jen náklady na praní. Kdo by chtěl víc informací, ať se klidně ozve na mail (zuzka.sim@centrum.cz), vím, jaké to bylo, když jsem marně sháněla inf.já, takže ráda poskytnu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.