| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Hexavakcína aneb Co tě nezabije...

Jsem člověk, který o očkování ví jen to základní a v diskuzi na téma pro a proti jsem jednoznačně na straně zastánců očkování, neočkovat pro mě znamená hazardovat se zdravím mého dítěte. Při výběru vakcíny jsem jednala spíš intuitivně - také jsem pro dceru zvolila Infanrix Hib, slyšela jsem samozřejmě na to, že vakcína je šetrnější oproti té, která je hrazena VZP. Vakcína Infanrix Hexa se mi zdá být příliš velkou zátěží pro dětský organismus. Přiznávám ale, že svou roli sehrála i cena hexavakcíny, pokud by nebyla tak drahá, asi bych o ní uvažovala...nejspíš bych se ale stejně rozhodla pro Hib. I 3000,- Kč za sérii očkování je pro nás odcela zásah do rozpočtu, ale stejné peníze utratíme občas za méně podstatné věci, takže nebylo o čem diskutovat. Kačka při první dávce hodně plakala při vpichu, následujících několik dní byla špatná náladička, velké výkyvy, asi jako když je večer dítě přetažené a pohybuje se mezi smíchem a pláčem. Náročný týden. Docela jsem se děsila další dávky. Při té vpich ani nezaregistrovala, dostali jsme k ní ještě na lžičku obrnu. Večer byla zvýšená teplota skoro 38, která naštěstí do rána odezněla, jinak OK. Poslední dávku jsme dostali minulý týden, trochu breku při vpichu, bez teploty, jen místo vpichu je zatvrdlé do teď. Jsem trochu na vážkách, jestli by na nešetrnou vakcínu nereagovala podobně a jestli tedy bylo nutné připlácet. Nejvíce mě mrzí, že jsem u dětské lékařky nedostala více informací při výběru vakcíny, téměř žádné poučení o možných reakcích, přitom se Káča narodila ve 35. týdnu a má neurologické problémy...poučení pro příště tedy je, že samostudium je nezbytnou nutností.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.