| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Prospěšné účinky vegetariánské stravy

Například já žiji tak, že jídlo pro sebe si vařím, takže v práci mám svůj uvařený oběd. Do restaurace s přítelem též občas chodíme a tam právě nejsem vegan, ale vegetarián, protože si dám něco bezmasého, ale může tam být sýr.
Silvestra slavím úplně běžně, mám své chlebíčky a své cukroví, ale i toho klasického pro přítele peču strašně málinko, protože na sladké nejsme ani jeden, spíš jen tak symbolicky.
Na Štědrý den jím kubu nebo brambrovoý salát se sojovou majonézou, kterou jí i přítel a k tomu smyžené uzené Tofu nebo Tempeh.
Alkohol...šampaňského hltnu, protože mi nedělá dobře na žaludek, když už alkohol, spíše kvalitní whisky.
Na pivo nechodím, protože pivo nemá rád můj žaludek...stejně jako víno nebo právě to šampaňské.
V neděli jím prostě něco dobrého (ono je všechno dobré), na co mám zrovna chuť...neodlišuju "víkendová jídla" od "všedních jídel".

Ze starvování dítěte ve školce mám hrůzu, jelikož když vím, čím je krmí a jak zastaralé máme směrnice v porovnání s okolním světem, tak je mi z toho smutno. Nedivím se, že ve školce je dítě téměř stále nemocné a zahleněné.
Nevím, spíš to nechám na tom dítěti, jak se k masu postaví...vím o dětech masožroutů, které maso jíst nechtějí a ve školce s tím problém téměř nemají, je to na domluvě a na ochotě personálu.

Sosane, jelikož jsem byla vegetarián i v době, kdy jsem ještě chodila do školy, vím, že se to dá udělat i na školních výletech, lyžácích nebo škole v přírodě. Nechám to na tom dítěti, určitě mu nebudu brát flákotu před nosem, když bude po příteli masožrout a nebude akceptovat můj styl života. Bude-li chtít být masožrout nebudu mu bránit, protože bych tím ničeho nedosáhla.

Jen vím, že mu nebudu kupovat žádné "sračky z reklamy", protože jinak se tomu nedá říct, i když bude chtít jíst maso, budu dbát na to, aby nejedl potravu plnou chemikálií, konzervantů, ochucovadel a jiných blivajzů, tak jako to činím u přítele.

Jinak můj jídelníček se skládá z obilovin, sojových výrobků, luštěnin, zeleniny, ovoce, ořechů, semínek, mořských řas,"zdravých mlsotek" atd.

Sosane, tato strava vyjde levněji než "normální strava", i když jsi uvedl jako příklad cenu "vegeťáka" a párků z flákoty.
Já když si udělám luštěninovou pomazánku, vyjde mě za 10 Kč tři i čtyři porce...to není ani cena sardinek v konzervě a dalo by se pokračovat na příkladech s obědy apod.
On totiž klasický vegetarián se neláduje rostlinnýma párkama denodenně, spíš to má jako pochoutku. Pochybuju, že nějakej vegetarián má každý den na snídani tyto párky, jako masožravci salám nebo nějakou jinou uzeninu.
Většinou snídají nějaké celozrnné nebo vločkové kaše, kde je cena zanedbatelná....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.