| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Prospěšné účinky vegetariánské stravy

Mno, nevím, ono Katka zkreslený pohled. Už třeba jenom ten termín "vy masožravci" - nevím, já se považuju spíš za všežravce... A ani se například se nepohoršuju nad tím, že lidi jedí psy. Když jim chutnaj... Jó, kdyby mi někdo vzal MÉHO psa, to bych se samozřejmě rozčilovala. A bylo by úplně putna, jestli mi ho vzal proto, aby ho snědl, nebo aby si ho prostě přivlastnil. Protože krádež je krádež. A proč jím prase a nikoli psa? Nevím, asi proto, že psi se u nás neprodávají. A ono asi takové prase zasytí víc lidí, než jeden pes, myslím :o) Tudíž nemůžu Katce vysvětlit její sugestivně kladené otázky, protože záleží na cítění a chuti každého člověka a těžko paušalizovat "vy masožravci cítíte tohle". Konečně, spoustě lidí (hlaně dětí) se zvedá kufr z představy špenátu na talíři - znamená to, že vegetariánství je špatné? ;o) Jinak psa jsem nikdy neochutnala a ani po tom nijak netoužím - zrovna tak jako netoužím po tom ochutnat různé mořské potvory, tofu, cizrnu, jáhly... prostě jídla, na která nejsem zvyklá.

A proč jedno zvíře je nutné zabít a druhé ne... Nevím, já vyrostla na Vinetouovi a tam je ho hezky popsané - není špatné zabít zvíře, kdy mám hlad a chci se najít. Je špatné ho zabíjet jenom tak z hecu, abych si dokázala, jak jsem hergot dobrá, že jsem dokázala zabít zvíře. A možná i tím vzniklo rozdělení na zvířata hospodářská a domácí. Chovat kávu na maso je jednodušší, než chovat tiolik psů, kolik by jednu krávu nahradilo. Nebo kuřata zase relativně rychle dorůstají do "jídelního" věku. MMCH napadlo vás někdy, jak se třeba dřív lidi měli živit přes zimu, když roslinky nerostly a předtím byl třeba špatný rok, takže ani zásoby nebyly kdovíjak velké? Neměly větší šanci ulovit třeba zajíce, než v hlubokých závějích vyhledávat kořínky? A holt já se naučila vařit od své mámy, ta zas od své, ta od své... a to už jsme dávno v dobých, kdy rozhodně nebyly plné supremarkety jídla a žilo se z toho, co si lidi sami vypěstovli na zahrádce, chlívku a králíkárně :o)

s.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.