| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Prospěšné účinky vegetariánské stravy

ja vlastne ani neviem presne, kde sa vo mne nabralo to rozhodnutie nejest maso. Vyrastala som v meste, ale takmer kazdy vikend sme chodili k babicke "na venkov". Chovala prasiatka, sliepky, zajace. Normalne tam fungovali zabijacky a ked som mala cca 4-5 rokov, podrobne som studovala anatomiu slepacieho oka, srdca, prasacich vnutornosti :). Ale, len com som zacal byt skolopovinna, zacalo mi vrtat v hlave, ze tie sliepky a prasiatka vzdy tak "placu", pytala som sa rodicov a ti mi vysvetlili, ze to je len chvilku a ze nic "necitia" a ze maso sa jest musi. Tak som to maso dalej jedla, ale prestavalo mi stale viac chutit. kedze ale mamina doma varila klasicke jedla (maso so zemiakmi, maso s ryzou...) a jedla som len prilohy, dokonca ma zacali brat k lekarovi na injekcie "proti nechutenstvu". vrchol bol, ked som travila prazdniny u babky, starala som sa tam o male kuriatka, zajaciky a tie potom skoncili na pekaci. No, chut na maso mi to nevratilo, i ked nemyslim, ze to bolo vylucne kvoli tomu, ze som pocula tie zvierata kvilit. Asi preto, ze som nasla chutnejsiu a zaujimavejsiu alternativu k mrtvym telam zvierat. Len co bolo po revolucii a zacali vo vacsom vychadzat konecne aj knihy o vegetarianstve, zacala som si ich kupovat. Varilo sa ale u nas rovnako, tak som si cez vikendy varila sama, samozrejme rodicia boli nastvani, urazeni, mama parkrat aj plakala :). Uz sa s tym ako-tak zmierili a nevycitaju, skor ostatna rodina, mamina dokonca zacala pouzivat moje recepty z tofu, zeleniny, pouziva za studena lisovane oleje, robi viac salatov. Co uz jej ine zostava, ked otcovi zistili vysoky cholesterol v krvi (haha to je info pre vsetkych pojedacov bravcoveho). Ale ked prideme na navstevu a na stole uvidim "sojove placky", vzdy sa mama nakoniec prizna - "dala som tam trosku kurata" :D:D:D. Nie je to dojemne?
Dufam, ze casom bude vegetarianov/veganov viac. Poznam vela mladych ludi, co nejedia maso a mam dojem, ze ich pocet narasta. Pre mna je to lahsie, odkedy som ovplyvnila aj manzela. Predtym ako sme sa zoznamili, jedol denne klobasy, parky, polotovary, tatranky (!!!!). Velmi rychlo si zvykol na moje zeleninove, obilne, strukovinove specialitky, teraz si nevie vynachvalit moju kuchynu :D:D. A od masa si takmer uplne odvykol! Je to najma o zavislosti na urcitej chuti, myslim. Ale mne nastastie nikdy nechybala chut preskvareneho tuku alebo peceneho masa (blee).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.