| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zlodějky s kočárky

Mno, existuje vyhláška Ministerstva pro místní rozvoj o technických požadavcích zabezpečujících užívání staveb osobami s omezenou schopností pohybu a orientace (369/2001Sb.) A v ní se m.j. píše:





§ 4

Do staveb uvedených v § 1 odst. 1 musí být alespoň jeden vstup v úrovni komunikace pro pěší bez vyrovnávacích stupňů. Brání-li tomuto řešení závažné technické důvody, může být vyrovnání výškového rozdílu řešeno šikmou rampou provedenou dle bodu 1.3. přílohy č. 1 k této vyhlášce, popřípadě zvedacím zařízením (dále jen “bezbariérový přístup”).


Co se rozumí stavbou dle §1 ods. 1? Mimo jiné též
část c občanské vybavení v částech určených pro užívání veřejností, což jsou také ...obchod, služby, veřejné stravování...

Tyto prostory zkrátka musí být přístupny též osobám s omezenou schopností pohybu a orientace. Co si pod tímto termínem představit? Inu, kromě jiných též těhotné ženy a osoby doprovázející dítě v kočárku či dítě do tří .



Kromě bezbariérového vstupu existuje například povinnost zajistit

§ 12
Stavby v částech určených pro užívání veřejností musí být navrženy a realizovány tak, aby bylo umožněno jejich užívání osobami s omezenou schopností pohybu a orientace, zejména byl umožněn přístup nejméně k jedné z pokladen, případně přepážek s upravenou výškou, přístup ke sprchám, WC, do prostorů závodišť a ostatních sportovišť při zajištění potřebných úprav informačních systémů.



Pravda, toto se týká (stručně řečeno) pouze obchodů, které dělají nějaké stavební úpravy nebo nově vznikají (i ve starých budovách). NIcméně myslím, že tato vyhláška jenom dokládá názor některých nás z této diskuze, že ZAKÁZAT VSTUP MAMINKÁM S KOČÁRKEM DO OBCHODU JE DISKRIMINACE JEDNÉ SKUPINY OBYVATEL.

MMCH pokud můžu vlastní zkušenosti - s kočárem moc nejezdím, takže mé zkušenosti nejsou nejbohatší, ale problémy jsem VŽDY měla jen a pouze ve velkých obchodech, do kterých se s kočárem v pohodě vejdu. Naopak, v malých krámcích mi prodavačky většinou i vycházely vstříc - podržely dveře, zabavily řvoucí dítě, abch si mohla v klidu vybrat, staršímu dítku daly bonbon nebo třeba půjčily pastelky (v oční opitce, když jsem se pořád nemohla rozhodnout,které brýle vlastně chci :o) ). A navíc si myslím, že nejde ani tak o kočárek, jako o nechuť pustit si do obchodu malé dítě. Mám špatnou zkušenost s větší průjezdnou jednou drogérií, do které chodím minimálně, leč občas ano. S kočárem mě sice nikdy nikdo nevyhodil, ale pokud ase v ní objevím s dětma (a je jedno, jeslti je dítě v kočáru nebo v šátku), hned se na mne nalepí "černej" a přes celou prodejnu se za mnou táhne jak smrad.

S.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.