| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Můj porod s maliníkem

Tak já měla oba porody velmi rychlé. U prvního dítěte jsem vůbec netušila, že nějaký maliník existuje a měla jsem překotný porod a dokonce KP. Slabé bolesti začali ve tři ráno, o půl čtvrté jsem už tušila, že mám porodní bolesti a ve čtyři ráno jsem už tlačila. Ale jelikož jsem rodila KP, tak mi tlačení trvalo 25 min. Takže celý porod od prvních bolestí až do porodu dítěte 1h 25 min. A bez maliníku. Naštěstí jsem byla předem kvůli KP hospitalizována, jinak bych asi porodila doma:-)
Druhé dítko jsem porodila až za 10 let. Po takové pauze mi sestřička i doktorka říkala, že to bude jako bych rodila poprvé. Za těch 10 let se hodně změnilo v porodnictví a já taktéž četla výhody maliníku. Od 36. týdne jsem ho začala pít 2x denně a čekala až přijde ten slavný den. Porodila jsem přesně na svůj TP (mimoch. i první dcerku jsem rodila přesně na TP). Starší dcera mi v 7 večer povídá: "Mami dnes máš termín, jak to, že ještě není miminko na světě?" A já na to, dnes bych to už fakt nestihla. Ó jak já se hluboce mýlila. O půl deváté při sledování Rodinných pout jsem pocítila takové MS bolesti, říkala jsem si aha to jsou nejspíš poslíčci. Manžel byl trochu nervózní a přemlouval mně ať jedem raději hned do porodnice kvůli mému prvnímu překotnému porodu. V devět už ty stahy byly docela pravidelné cca po 3 minutách, ale stále mně to moc nebolelo. Ale manžel mě přemluvil a tak jsem se oblékla a jeli jsme. O půl desáté mně vyšetřila PA a tvrdila, že je to k porodu. Poslala mně na sál, kde mi řekla, že jsem otevřená na 7 cm. Hodně mě to překvapilo, protože mně to pořád bolelo málo. Pravé bolesti začali až ve druhé době porodní. A Nikolka stihla vykouknout na svět ještě v ten den, přesně ve 23.25 hod. Druhý porod byl asi o hodinu delší než první - něco přes 2,5 hod. Ale taky fofr. Nevím, jestli to bylo maliníkem. Možná jsem díky němu měla fakt slabé bolesti. Silné porodní bolesti jsem si užívala asi "jen" 30 min.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.