| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pořídit svému mrněti sourozence? Ale jak?

...při pročítání diskuse k tomuto článku.

Ale píši proto, abych se zastala Pavly Z. Podle mne ona nemyslela tajnou metodou nějakou věc, co má udělat "aby manžel nevěděl" jako např. vysazení antikoncepce. Podle mne se ptala na metodu přesvědčovací. Něco jako: "Vy, které jste byly v podobné situaci, jak jste partnera přemluvily? Jak jste na něho působily, aby i on mimíska chtěl?". A hlavně je její článek povzdechem, jak se člověk někdy může změnit, jak změní své názory a když je změní oba, tak.... Nebo také snahou najít podobně "postižené" maminky, aby věděla, že v tom přesvědčování není sama....

Můj názor je, že NIKDY by se žena neměla uchýlit k podvodu - a tajné vysazení antikoncepce PODVODEM JE!!!!

Nesouhlasím s názorem, že o děti se beztak bude muset postarat sama žena, takže je jen na ní, kolik dětí bude. To je vaše chyba, že trpíte doma muži roli trubce. Muž se totiž - a to říkaly už naše prababičky - vychovává 2x. Nejprve si z něj maminka vychovává syna, a po svadbě z něj manželka musí vychovat partnera. Ale i pokud mu zajišťujete veškerý servis a on nedává nic protihodnotou, stále je partnerem v "plodícím procesu", tedy má právo vědět, "co dělá".

Jinak Pavlo Z. - buď klidná, zkus používat metodu kapky (tedy opakovaně se nenápadně zmiňovat, jak by bylo dobré mít více dětí). Když mrně tahá tatiho v neděli po obědě od televize si hrát, tak si povzdychni, že kdyby byli dva, tak si vystačí, ale takhle bude muset tatínek, protože ty máš ještě nádobí.... (já jsem v podobných případech ale manželovi dávala "demokraticky" na výběr - že si klidně půjdu hrát já, pokud on zařídí to nádobí :o))) )
A pokud bude manžel přístupen diskusi, zkuste si dát (třeba i na papír) + a - . Něco jako:
+ dítě bude mít partnera na hry
+ maminka bude spokojenější = psychicky vyrovnanější
+ dítě, až vyroste a vy tu nebudete, bude mít blízkou osobu, o kterou se bude moci v případě potřeby opřít (toto je velice důležité!!!!)
+ maminka si "vychutná" mateřskou, což se jí u prvního dítěte nepodařilo dost dlouho
- budou náklady (ale pokud to bude hlavní tatínkův argument, tak přeci můžeš říct, že kočárek, postýlku, oblečení, vaničku, přebalovák, odstrkovadlo.... a milion dalších věcí bude druhé dítě dědit)
- budete mít asi méně času jeden na druhého
- ty nebudeš vydělávat, tudíž bude problém se splácením hypotéky. Ale podle nových zákonů si myslím vydělávat můžeš - takže by jsi mohla zkusit najít nějakou práci na doma nebo na odpoledne a soboty, kdy by se o děti staral tatínek. Můžná namítněš, že by mohly i babičky, ale tam já bych byla zásadně proti. Razím hleslo, že tatínek je stejně kompetentní rodič, jako matka (pokud to není vyloženě asociál-alkoholik a pod.) a proto bych přednostně zapojila jeho. On totiž vztah k dítěti se nerodí jen tím, že se někomu dítě narodí, ale hlavně tím, že o něho pečuješ.... Tady je možná otázka, zda jsi něco trochu "nezanedbala" tím, že o dítě tak intenzivně pečovaly babičky. Třeba se tvůj muž - kromě finančních problémů - obává i jisté ztráty svého pohodlí....
+ dítě nebude rozmazlený jedináček, nebude očekávat, že je střeem pozornosti, bude se lépe sžívat s kolektivem dětí (asi to neplatí tak 100%, ale jako arhument bych to zkusila....)

Třeba při tvoření tohoto seznamu dojdeš k odhalení toho, PROČ je manžel tak proti a budeš moci udělat něco, čím situaci ovlivníš ve svůj prospěch .

Tím, čím procházíš si myslím projde velká část žen - tipuji tak 30%. Odpor partnera je různě silný, ale myslím si, že na změnu názoru šance je.
Držím ti moc palce a budu ráda, když bude mít tvoje povídání druhý díl - třeba : Manžel mně přesvědčuje na 3. dítě! Jak mu ho rozmluvit ? :o)))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.