| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pořídit svému mrněti sourozence? Ale jak?

Teda podfuk to je, jako každý jiný. Taky už chci druhé dítě, ale vysadit antikoncepci bez vědomí manžela bych si nedovolila. :-( To je to samé, jako kdybychom se domluvili, že mně antikoncepce nedělá dobře (nedělá) a tak bychom používali kondom a on do něj udělal dírky a pak mi říkal, že antikoncepce selhala :-( Jak bych se asi tak cítila - jasně, že bych to prtě milovala, na potrat bych nešla, protože jsem zastáncem, že vše jde zvládnout a proti potratům obecně sice nejsem, ale já bych to volila jako tu úplně poslední možnost a snad si ani nedovedu představit situaci, kdy bych na něj šla. A to mimi by za to nemohlo, takže proč ho nemilovat, ale kdybych se dozvěděla, že to bylo z jeho strany schválně?! No pardon, tak to by u mně fakt skončil!

Navíc, jak to myslíte, že jsou děti stejně jen na ženě? Váš partner vás neživí, když jste na mateřské? Nikdy si nehraje s dětmi? Nemá je rád? Nebojí se o ně? Nemůže mít strach z toho, že vás nedokáže finančně zabezpečit? On táta má dost velkou odpovědnost, i když ne všichni mamince v prvních letech pomáhájí, jak by bylo mnohdy potřeba. Navíc můj muž je skvělej táta už od prckova narození. U nás třeba v noci k malému vstává on, protože já trpím nespavostí, takže když mě malej ve dvě probudil, tak jsem už neusnula a svítila mu lampičkou v posteli, protože jsem se nudila, tak jsem si aspoň četla, tudíž jsem budila i svého muže, kterému to strašně vadí a tak vstává on, protože on hned zase usne :-) Pochybuju, že by to pro mně dělal, kdyby měl pocit, že mu dělám naschvály a i přes jeho nesouhlas mu poviju dítě :-(

Pavle bych poradila, aby tomu dala čas. Jdete do hypotéky, tvůj muž má určitě obavy jak to finančně zvládnete. Zkus mu nastínit, jak by se to dalo řešit, spočítej jaké příjmy budete mít, kolik měsíčně vydáte, jak je pravděpodobné, že si svůj příjem udržíš i přes druhé miminko, že máte výbavičku už koupenu, tudíž vás nové mimi bude "stát" méně. Pokud tvůj muž chtěl dvě děti, tak to u něj opravdu může být pouze obava z toho jak to utáhnete. A taky se zkus zamyslet, zda ho první dítě nějak nezatěžuje? Má čas i na své koníčky? Žádný rodič (ani žena) by neměl zapomínat i na sebe. A nenapadejte mě - myslím to tak, že mně můj muž opravdu hodně pomáhá - také pracuji a bez toho to nejde a občas je toho na něj prostě moc, protože já toho mám třeba v práci hodně a on se mi snaží ulehčit a já pak nevidím, že z toho také padá na ústa :-( nebo i vidím, ale nemám sílu s tím aktuálně nic dělat, jen je třeba přežít určité datum a pak mu dítko sebrat, odjet a dát mu prostor k regeneraci :-) - fotbálek, kamarádi :-) Nebo taky prostě jenom vidí, že jeho žena pracuje a dítko je stejně u babiček, tudíž se mu nechce pořizovat další, protože má prostě pocit, že žena být doma nemůže, protože by neutáhli rozpočet a odkládat další dítě k babičkám se mu prostě nechce :-(

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.