| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pořídit svému mrněti sourozence? Ale jak?

Milý Evísku, hodila jsem do placu jen svůj názor. Ať si lidé pořizují s hypotékou a leasingem třeba 5 dětí, když se jim to líbí. A nejsem zde na diskusi sama takto smýšlející. Jak už jsem předeslala, my si s mým manželem všecky kroky zvážili a poněvadž jsme věděli, že chceme rodinu, zařídili jsme si bydlení (čili postavili, svépomocí) abychom děti nemuseli přivést do nejistoty atd. To znamená našetřili jsme si už za svobodna, abychom mohli každou korunu vrazit do stavby. Značkový věci se u nás nenosí. Určitě jsi to nemyslela špatně, ale já si v životě nekoupila značkový hadry, ani podobné obchody nenavštěvuji, kočárek na malýho jsme kupovali už použitý od známých, a jsme úplně normální rodina. Ale vzít si hypotéku, tak si rovnou hodím mašli. Předesílám, že máme 2 děti, kluk půjde do školy, holka do školky, bydlíme na vesnici, dojíždíme oba 30 km. Já zázrakem získala zpět svou práci po mateřské (jedině proto, že je tak mizerně placená, jinak bych neměla šanci). Manžel nás na mateřské všechny čtyři uživil, a to také nevydělává mnoho. Kdybychom se neuskromňovali, tak nejsme tam co dnes.
Děti nemusejí mít, co si vzpomenou, ale hlady netrpí, nikdy jsem na nich nešetřila. Myslím si, že je oblékám hezky a čistě. Nikdy jsem se nevyžívala v posledních výstřelcích módy, maluji se jen výjimečně. Když nekam jdeme, nemusíme se stydět.
Ovšem hypotéka je něco, co si nedovedu představit. Stačí, aby tvůj manžel přišel o práci. Nevím, jak se na to maminky dívají, ale splácet z mateřské (která činí 3.600,-) půjčku dejme tomu 10.000,- a ještě bys živila celou rodinu, to tedy klobou dolů. Máš můj obdiv.
Můžu mít blbé názory, to přiznávám. Jen aby bylo vidět, že na tom něco pravdy je, uvedu příklad ze života. Bratranec se nedávno oženil a spravují si barák. V domě rodičů si přistavují patro + podkroví. Vzali si hypotéku. Starší holka půjde do školy. Manželka je na mateřské - takže mají o jednu výplatu míň. Bratranec nevydělává moc, spíš je rád, že má práci. Dokonce řekli, že si budou muset vzít druhou půjčku. V duchu je lituji, že vůbec neví, do čeho šli. Ale to je každého problém.
Takže každý musí zvážit sám svou situaci. Nedávno, pár dní zpět, byl zde na Rodince zajímavý článek ohledně dluhů, vřele doporučuji.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.