| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Přítomnost otce při porodu

Před dvěma měsíci se nám narodila nádherná dcerka, kterou jsme pojmenovali Kristýnka. Bydlíme v Itálii a taky jsme rodili v Itálii. Byla to pro mě moje první zkušenost a měla jsem z ní opravdu veliký strach. Obešla jsem zdejší nemocnice a nakonec jsem si vybrala nemocnici v Borgo San Lorenzo, kde podporují přirozený porod. Ano, i přes můj neuvěřitelný strach z bolesti, jsem dala přednost nemocnici vzdálenou jednu hodinu autem. Manžela jsem u porodu chtěla, ale nechtěla jsem, aby tam byl za každou cenu. Řekla jsem mu "podívej, já budu moc ráda, když tam budeš, ale pokud se na to necítíš, pochopím to". Manžel tam chtěl být a taky tam byl. Ale nesouhlasím, aby tam měl být jen po dobu připravy na porod. Když už tam je, měl by tam být celou dobu a zvláště při druhé době porodní, aby viděl to maličké stvoření. Vždyť o tom je porod, ne o křiku a bolesti a trpění, které tomu předchází. Ten křik, bolest a utrpení má přece smysl! Můj manžel mi pak říkal, že to pro něj byla neuvěřitelně pěkná zkušenost. Ano, bolest tam je, ale svou přítomností si uvědomil, co to znamená přivést na svět děťátko. A dokonce se mu líbila více druhá fáze, protože se cítil užitečný. V první době totiž byl jen přítomen, všechno potřebné zajistila porodní asistentka, která tam byla prakticky pořád (odešla snad jen na záchod). Ale v době vypuzování mě podpíral a byl stoprocentně aktivní, najednou tam opravdu byl a pomáhal mě. Vzhledem k tomu, že to byl naprosto přirozený porod, nebyla jsem napojená na žádné přistroje, které by ukazovaly začátky a konce kontrakcí (to já jen oznámila "další, přichází další"). Jen na začátku asi půl hodinky mi dělali monitoring kvůli tomu, že mě již doma praskla voda a chtěla jsem rodit v bazénku.
A co můj velký strach a přirozený porod? Moje vzpomínka na porod je vlastně docela příjemná. Celé těhotenství jsem říkala, že jestli nebudu moct se ponořit do teplé vody, tak to nezvládnu. A já nakonec do tý vody ani nechtěla. A všechno jsem zvládla, přestože jsem byla prvorodička, za devět hodin a bolest byla, to je pravda, ale naprosto snesitelná a přirozená.
Maminky, samozřejmě nenuťte své manžele být u porodu, pokud to nechtějí, ale jestli tam budou, tak ať si nenechají nic ujít. I můj manžel i ostatní otcové, které jsme slyšeli během očekávání, říkali, že je to nezapomenutelný zážitek, který by si žádný otec neměl nechat ujít.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.