| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zabila jsem své dítě

Milá Dany, velmi s Tebou soucítím. Hodně jsem přemýšlela o otázkách, kterých se dotýkáš v článku. Měla jsem totiž předčasně narozené dítě, které mělo kvůli tomu brzkému narození různé vážné problémy a po roce a půl zemřelo :-( Dokud žil, chodila jsem za ním téměř denně po odděleních dětských JIP a po nemocnicích. Byla jsem doma s prvorozeným, který byl jen o rok starší, neměl ho kdo hlídat, tak jsem nemohla být v nemocnicích s tím nemocným. Kromě svého nemocného Petříčka jsem viděla i hodně dětí různě nemocných i postižených, hodně (bez)nadějných případů, mluvila jsem se spoustou doktorů i sestřiček, které by za ty drobečky i dýchali, kdyby to šlo. To, co píšu, se stalo mému prostřednímu synovi. Pořád jsem přemýšlela, kladla jsem si bolestné otázky, na které jsem stejně nenalézala odpověď, která by mě uspokojila a uklidnila. Každé řešení bylo špatné.

Dnes - s odstupem více než 10 let - to vidím takto: Kdyby můj prostřední syn přežil a byl těžce nemocný nebo postižený, nikdy bychom si nepořídili toho třetího - šikovného zdravého synáčka! Protože bychom na to neměli sílu ani čas. A neměli bychom čas ani na toho nejstaršího - zdravého chytrého kluka. Všechen čas bychom věnovali tomu nemocnému, aby přežil..., byli bychom unavení, vyčerpaní, vystresovaní. Nejstaršímu bychom se nevěnovali a nejmladší by se ani nenarodil :-(

Možná by ses mohla pokusit to brát taky tak - kdyby žil Tvůj nemocný synáček, netroufla by sis pořídit toho zdravého. Měla bys antikoncepci a Tvůj zdravý synáček by nejspíš nikdy nebyl ani počatý, protože bys na něj neměla sílu, odvahu a čas.

Chápu, že je hrozné žít s vědomím "zabila jsem své dítě". V tomto ohledu jsem to měla jednodušší - u nás se to vyřešilo "samo".

Nevím, jestli Ti to pomůže, ale zkus se podívat na stránky anjeliky.sk - tam se scházejí maminky, které z různých důvodů přišly o dítě. Když tam napíšeš, určitě tam najdeš soucitná slova. Nejspíš si nad některými příběhy pobrečíš, ale snad to budou slzy, které očistí dušičku a pomůžou.

Možná by Ti pomohl hovor s nějakým laskavým duchovním (knězem, farářem kazatelem) nebo rozhovor s dobrým psychologem. Nevím, jestli máš někoho důvěryhodného ve svém okolí. Myslím na Tebe a držím Ti palce. Na nemocného chlapečka nikdy nezapomeneš, ale časem to nebude tolik bolet.

A hlavně o tom mluv nebo piš - je dobře, že jsi napsala sem a klidně časem napiš ještě jinam. Je moc důležité nedržet zármutek v sobě, ale vypovídat se. Pokud máš nějakou prima kamarádku, prober to s ní. Nebo to můžeš probrat takto na internetu. Moc na Tebe myslím a přeju hodně síly a radosti z Tvých zdravých dětí.

(Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale musela jsem ...)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.