| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zlodějky s kočárky

Som zhrozena z toho ako mnohi ludia uz zabudli ako "funguje" mamicka s kocikom. Sme mlada trojclenna rodina 2+1 kde najblizsi pribuzni na baby sitting su 100 km vzdialeni. Manzel ako to v dnesnej dobe byva pracuje do neskoreho vecera. Ja ako spravna manzelka chcem aby mal cerstve pecivo a nieco k nemu kazdy den. To znamena musim ist na nakup-samozrejme aj s kocikom a dcerkou.
Prvym mojim luxusom je skvely manzel, ktory dochadza do prace MHD, aj ked prave on zaraba a ja som doma, mne prenechava auto (aj ked mi to obcas vytkne ;oD)Takze malu hodim do auta a ideme = odpadava moj problem s MHD, co je obrovska ulava
Druhym mojim luxusom je skvela nefajciarska cukraren hned dolu pod barakom, ktoru vedie pani "pozitivne orientovana" v probleme kociky v cukrarni. Napriek tomu, ze je to malicka cukraren s 5 stolmi, NIKDY sa nam nestalo ze nesmu ist s nami babetka dnu a to sa tam stretavame mamicky na "kavicku" pravidelne. Samozrejme nenarveme sa tam v case ked cukraren praska vo svikoch ale je to mile vediet ze nas akceptuju.
Moj treti luxus je ze som sa este nestretla s vyslovnym zakazom vojst s kocikom do obchodu. Je pre mna nepredstavitelne nechat dieta v kociku, pripadne len prazdny kocik niekde vonku pri ulici. Len raz sa mi stalo, ze po zdolani 15 schodov do "KUSOVEHO TEXTILu" ma poziadali nechat kocik pri dverach !zvnutra! kde predavacka ostala ockom dozerat.
Najvecsim luxusom vsak pre mna je moznost ignorovat obchody, ktore nie su baby friendly- ten ale vyplyva z moznosti pouzit auto a dopravit sa dalej, ako aj moznosti usmiat sa na predavacku a oznamit jej ze sa uz nikdy neuvidime... ozaj a to sa mi naposledy stalo ked som bola v siestom mesiaci a nakupovala som vianocny darcek pre manzela... nebola som oblecena dost luxusne vsak ako aj s bruskom a chcela som "lepsiu" koselu s hodvabnou kravatou pre manzela do roboty.

Jedno ma vsak zarmutilo, preco sa mamickam vycita ze chcu babetko so sebou, ked nikto svoju najdrahsiu "vec" len tak neodlozi.
Skuste si predstavit, ze Vas pred vstupom do obchodu vyzvu zavesit si na zbernu tabulu pred obchodom mobil, lebo moze obtazovat ludi vase telefonovanie, alebo v pripade dazda mate pred obchodom pod strechou odovzdat mokry dazdnik (rovno aj s vlhkym kabatom vsak obchod je vykureny), lebo nimi vznika riziko ze poskodite, zaspinite tovar. Pripadne si predstavte, ze mate pred vchodom nechat inu cennost o ktoru sa bojite.
Uvedomte si konecne, ze aj matka s miminkom musi nakupovat a mimco je pre nu to najdrahsie na svete tak ako pre Vas mobil, kreditka, dazdnik, kabat.... viem je to blbe prirovnavat miminko k veciam ale kto nema dieta ma nieco ine co si ceni a kto ma dieta vie ze je to najcennejsie co ma (vtedy ani vlastne zdravie a zivot neprevysuju "cenu" dietata).
naozaj je to cele len o vzajomnej tolerancii a porozumeni ale nie o jednostrannej zo strany matky s dietatom.
dakujem vsetkym ludom ktori mi umoznuju dostojne existovat aj s babetkom

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.