| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak matkám chutná život aneb hledám práci a mám děti

Nevím, ale to, že neuvedeš počet dětí v životopise mi nepřijde jako zatajování, prostě podle mého názoru, počet dětí absolutně nesouvisí s tím, jestli je člověk vhodný anebo nevhodný pro práci, to, co se má počítat je jeho kvalifikace, vzdělání, ne? To, že by to Tvůj manžel bral jako podraz je jeho věc, přijde mi to jako klasické české myšlení (promiň). prostě nikomu není nic do toho, jeslti mám 5 dětí, jsme katolička, lesba atd. A ptát se na to, jestli má tchýně řidičák atd. to už je příliš. To jsou osobní věci, které s prací nesouvisí.

Vycházím prostě ze své zkušenosti, kterou mám v cizině, t.j. do životopisu se nepíše ani počet dětí ani stav (ženatý, vdaná), podívej se třeba na evropský formát CV, tam žádná kolonka není. Je to právě kvůli diskriminaci. To, že to u nás lidé ze zvyku píšou, že sjou rozvedení, mají 5 dětí atd. je dědictví minulosti; škoda, že už uchazeči nepíšou, že pochází z dělnické anebo intelektuální rodiny:.

Myslím si, že dokud zaměstnavatelé nezačnou dodržovat zákony a hledající práci je nezačnou trošku využívat, nic se v ČR ohledně diskriminace žen a žen matek nezmění. Nic víc nic míň.





Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.