| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak matkám chutná život aneb hledám práci a mám děti

Asi píchnu do vosího hnízda, ale proč " mám času dost?" Čím dřív se po MD vracím do práce, tím vyšší je možnost, že si práci najdu a na pracovním trhu je moje cena vyšší. Nebo alespoň se dřív zajímám o pracovní možnosti, jdu na částečný úvazek,zvyšuji si kvalifikaci a pod. Dítě přece není jedinou životní prioritou. Tou by měla být i práce, možnost vydělat si peníze mne dělá svobodnou a nezávislou, nehledě na to, že jídlo, oblečení, investice do vzdělání - na tom se mají podílet oba, co si dítě pořídili. Šla jsem do práce, když malému bylo 16 měsíců, hlídaní jsem zabezpečila 4 měsíce před nástupem, a i kydybych byla matka samoživitelka, peníze co zbydou z měsíčního platu po odečtení všech nákladů, jsou daleko vyšší, než příspěvek RD. Omlouvám se za lehce militantní tón, ale teď ode mne odešla kamarádka, která to totálně nezvládla. S prvním dítětem byla 4 roky doma, pak hrozně těžko hledala práci, pak s druhým to samé, po dalších 4 letech RD se zaměstnala na fin.úřadu, brečela dnem a nocí, že nic nestíhá, že to neumí, že to všechno zapomněla, pak odešla, další rok strávila doma, teď jde ten druhý syn povinně do školky / poslední rok před základkou/, tak zas naříká, a hroutí se, že bude muset do práce, ale ještě nic nehledá, nechce se jí, povídá, že ona na to nemá...Je to VŠ, a manžel bohužel není žádný milionář... Jestli bude vytrvale plakat a chodit po psychiatrech, časem se dopracuje k nějakému ID, ale kolik je to peněz? A kolik bude její SD? Ale jesli s ní mluvím konstruktivně, její jediná odezva je " mne se to povídá " Ano, mne se to povídá. Jsem vzdělaná, inteligentní ženská a chci pracovat. Ona je taky vzdělaná a inteligentní, ale pracovat nechce.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.