| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak matkám chutná život aneb hledám práci a mám děti

Já mám štěstí, že když jsem se potřebovala vrátit do svého zaměstnání po roce a půl mateřské, stačilo se zastavit v kanceláři a zmínit to. Byla jsem zpátky do měsíce. Samozřejmě , že se mě můj šéf zeptal, jestli si opravdu uvědomuju, že mám dost malé dítě a zda mám hlídání opravdu dobře zajištěné. Ale to si mohl dovolit on, protože spolu máme velice dobrý vztah a pracujeme spolu už osmým rokem. Pokud bych si hledala práci v jiné firmě, v žádném případě bych neuvedla, že dítě mám. Je to jen čistě moje věc. To jak by se zachoval tvůj manžel není o nějakých podrazech. Je to normální diskriminace a kdyby se tak zachoval ke mě, podala bych na něj žalobu. Zákon v tomhle případě totiž dovoluje ženě lhát, pokud se ho zaměstnavatel zeptá na něco, co je tak osobního charakteru. Já bych se na místě tvého manžela prvně dotyčné ženy zeptala, co ji přimělo se takto zachovat. Pokud má tvůj manžel nějaké sociální cítění, mohlo by mu dojít, že se tak ženy nechovají s přímočarým úmyslem podrazit budoucího zaměstnavatele, ale získat velice potřebný příjem pro svou rodinu. Já chápu, že je to tvrdohlavý chlap, můj manžel je stejný , ale pokud by vybíral zaměstnance podle kritérií bezdětnosti, tvrdě bych se s ním pohádala.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.