| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak matkám chutná život aneb hledám práci a mám děti

Žinčo, však jsem psala, že s manželem neouhlasím, mne přesvědčovat nemusíš ;o) Jenom bych chtěla uvést - on rozhodně žádné ženy nediskriminuje, nikoho se na děti neptal - to bezdětné ženy samy o své bezdětnosti začínají.

Jinak asi takhle - sociální cítění on má. Jsme menší firma, manžel ví o soukromí svých zaměstnanců hodně. A o tom to je - když s ním zaměstnanci jednají na rovinu, ví, jaká je u nich doma situace, že je třeba momentálně nepříznivá, tak třeba může dočasně přihmouřit oči a projdou jim i věci, které by jim jinak neprošly. Na druhou stranu pokud by se zeptal na děti a žena odpověděla negativně (ano, já vím, že v tuto chvíli je právo na její straně), a pak zjistil, že děti má, tak by pro něj ztratila důvěryhodnost. A ve zkušební době může zrušit pracovní poměr komukoli a nemusí uvádět žádný důvod. Jestli by s ní předem promluvil nebo ne, to by záleželo na momentální situaci ve firmě a na jeho momentálním rozpoložení.

Jinak ono si možná ani české ženy příliš neuvědomují, ale ony mají dost výhod. Dlouhá rodičovská dovolená, ošetřovačky na nemocné dítě, placené volno na návštěvy lékaře s dětmi (to třeba ani nejde z nemocenského pojištění, ale přímo z firemních peněz na mzdy), kratší a jinak vhodně upravená pracovní doba, nemožnost propustit osamělého zaměstnance s dětmi bez toho, aby jim zaměstnavatel našel nové zaměstnání... Ano, já chápu, že ne každá matka s dětma trvá na úpravě pracovní doby nebo je věčně doma na ošetřovačce. Jenža ta pravděpodobnost, že bude, je přeci jenom vyšší, než u dětného muže. A co se třeba "ztratí" ve velké firmě, kde jeden zaměstnanec může zastoupit druhého, to už může být problém ve firmě malé. Na druhou stranu já si myslím, že zrovna v naší firmě by nebyl problém zaměstnat matku s dětma, pokud by se nebála na rovinu o svých dětech pohovořit a PŘEDEM SI DOMLUVIT, jak to bude fungovat. To, že se zaměstnavatel zeptá na děti a jejich zajištěnost po stránce hlídání, nutně neznamená, že chce ženu diskriminovat. (ano, vím, že by se ptát neměl... Může to taky znamenat, že jenom chce mít všechny informace, aby zajistil ideální chod firmy a přitom umožnil zaměstnankyni i pečovat o děti.

S.+++

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.