| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Plenky a životní prostředí


Řekla bych ?

Ty a Bob ?

Tak díky, ale mě tohle vaše řekla bych nestačí.


Ještě jsem se nesetkala s názorem, studií atd., že jednorázové plenky jsou ekologičtějsí než látkové. Už jsem žádala Boba o nějaký důvěryhodný zdroj pro změnu názoru a také jsem psala, že ho koneckonců ráda změním. To tvoje řekla bych moc důvěryhodně nezní. Já bych zase řekla, že důvěryhodnější než ty a Bob jsou jiné zdroje a nemám důvod se domnívat, že by výrobci praček a el. energie a látkových plen měli ulobované studie, které uvádějí, že jednorázové plenky jsou mnohem neekologičtější než látkové.

A řekla bych, že pokud by energetické náklady vycházeli lépe pro jednorázové plenky (jak si myslíš ty a Bob), jejich výrobci by o tom své spotřebitele a potenciální spotřebitele pravděpodobně informovali. Nestálo by je to skoro nic a určitě by se rádi se svými výrobky prezentovali jako výrobky ekologickými. Bohužel se tak neděje, proč asi ?
Obávám se, že odpověd znáš jen ty a Bob a bohužel ji tak trochu tajíte. No nic, omlouvám se za ironii. Jen mi vadí, diskuse bez argumentů a tvůj příspěvek mi přijde toho druhu.

Samozřejmě, že látkové pleny se musí pro každé nové použiví prát a to znamená spotřebu el. energie, ale jednorázové se musí vyrobit, pak odněkud někam distribuovat tj. dostat se od výrobce přes obchodníka ke spotřebiteli, (což je také energeticky náročné), pak od spotřebitele na skládku /nebo spalovny/, prostě do likvidace - to je také energetickny náročné. Látkové pleny putují jen do pračky, pak na sňůru a do skríně, což moc energeticky náročné není. Do likvidace jdou jen jednou, při vyřazení.

Jak už jsem psala, prostě nevím o tom, že by někde byli jednorázovky považovány za ekologičtější. Ráda změním názor, ale ty a Bob jste mě opravdu nepřesvědčili.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.