| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mám práci aneb příběhy "krkavčích :) matek"

Moc hezky napsaný článek. A opravdu jsem nadšená.

Já sama jsem celou dobu doma chodila aspoň na brigády o sobotách a po odpoledních na 1-2 hodiny.Když děti spali v kočáru. Prostě babička pracuje navíc daleko…jesle 40km. Nikoho jiného na hlídání jsme nesehnala….a stále je problém sehnat. Takže to pytlíkujem pořád s manželem .

Ano v zahraničí se chodí do práce brzy,ale jesle má maminka u nosu a tady pomalu nesežene šlověk školku. Jeslí je prý 16 po republice.To je směsný…..

Jinak paní na hlídání. Né všichni mají astronomické platy a pokud bych měla z 6000čistého hradit hlídání za 4800Kč měsíčně… no je to potom nic moc, že….

Já sama byla nedávno v zaměstnání z jistého důvodu 2 dny pan majitel byl hulvát….( o tu práci jsem moc stála. Vstávala hezky v 4:50 a v 16:20 se vracela a manžel to zvládnul vše nějak obstarat,ale ještě nebyli kroužky, když jsem tu práci dostala byla jsem natolik sobec, že my bylo jedno jak to manžel zvládne…..).
Ono bez babičky, tetičky a já nevím koho se to opravdu špatně dělá…,ale kdo nezná nepochopí….

Dada- psala něco co znám. Bydleli jsme s mamčinými rodičema do mých 13 let.A musím říci, že to jak mamka pořád byla nucena poslouchat co má a nemá dělat a že se budou vybírat brambory z lánů a tudíž žádný koupání. A ani v dospělosti si nemohla normálně naplánovat výlet….jo a moje sestra. Ve školce nejedla. Mamka řekla nechá se vyhladovět a prababička jí dávala tajně najíst… fakt si nemyslím, že je to dobrý přístup pro dítě….

Manžela zase do 5let vychovávala babička a rodiče si ho brali jen na víkend… a výsledek. Oba si vůbec nerozumí..,…..

Ivule- mojí mamce je 55let a když má kluky jednou za rok týden,Tak je znich dost unavená. A to , že obětovala svojí dovču a hlídala mi jsem ráda,ale pak mám výčitky…, že jde do práce unavená a né odpočatá.

Jo myslela jsem , že se po mateřské budu věnovat tomu do čeho jsme vložila tolik sil. A to uměleckému řemeslu,ale politici mi plány velmi zhatili a i to málo co jsme vydělala už nevydělávám. Živnostenský lsit je zamrazen.Příjmy nepokryli náklady na všechny zálohy….no co se dá dělat….pořád slibovali danit podle skutečných příjmů tohle a nestalo se….co se dá dělat.

Jo a taky by jste se občas měli ty co se pouštíte do těch co jsou doma, že nechodí do práce juknout podle bydliště, že ta práce není. V Praze , Hradci a tak bych už měla dávno už práci,ale bohužel tam nebydlím…..

Mysdlím, že by se mělo změnit spoustu věcí. Práce na 4 -6 hodin by byla ideální,ale nejni… pročpak asi když jinde po světě to jde….nechápu to.

Tak já si zatím budu užívat klukům a doufat, že najdu něco kde budu spokojená.

Všem co pracují, přeji jejich nadšené babičky,aby si to užívali dál. Sama mám kamarádku a babička hlídá 2 rokem dítko od 8-14 hodin.já sním chodila zase plavat.:-DAby nepřišlo o něco co měl sourozenec....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.