| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kdy jít s kojencem k fyzioterapeutovi

ahoj
jsem rehabka a cvičila jsem s dětmi Vojtu...ale ne s mimi s těma už většíma tedy více postiženýma
měla jsem v práci děti(mladé muže a slečny),které v miminkovství neprošly vojtou a také ty které už se dostaly k tomuto cvičení běžnou cestou (za totáče to nebylo běžné)tak mám srovnání jak takové dítko se stejnou počáteční Dg pak za pár let vypadá když se cvičí už od mrněte nebo ne. je jasné že každý je individualita a není možné 100% srovnání,ale dá se z něho přece jen vyvodit +pro vojtění
existují i jiné postupy např Bobath koncept který tu zmiňovala maminka Jana . Mě se líbí kombinovat tyto dvě metody (i když to spousta fyzio nedoporučuje) ale podle mne je super správné cvičení jen podpořit správným nošením a atd. což bohužel postrádám u své rehabky kam nyní docházím. je mladá jasně nedávno prošla školením Vojtou.cvičení super,umí mi dobře poradit já ty mrňata nemám "v paži", ale pak po docvičení vezme prcka bez podpory hlavičky a ten ji má v záklonu no hrůza

pak mám jeden pohled z pozice maminky
starší dcerku jsem nechtěla zatěžovat svou profesí a tak jsem se právě nechala pediatrou odbít "to jsou je takové fousy to se srovná....počkáme.." opravdu to byli takové nepatrnosti které mi ale neunikli ,ale nechtěla jsem dcerku zatěžovat svou profesí. nakonec jsem si tedy opravdu vynutila neuro. vyš.a začaly jsme cvičit. než jsme po objednáních přišli na řadu bylo dcerce půl roku. nešlo o nic vážného tak jsme to zvládly za tři měsíce cvičení a ani jsme neplazily(cvik). v hlavě jsem to měla srovnané co se týče brekotu dětí a asi to bylo opravdu znát protože dcerka vůbec neplakala (jen když chyt byl opravdu velmi omezující) povídaly jsme si já jí zpívala....
se synem jsme šupajdili na neuro už po 6. týdnu a teď také cvičíme. no a ten tedy řve pořádně. můj postoj může být ke cvičení jakýkoli ,řve že čekám kdy k nám někdo pošle sociálku a tak vlastně nakonec v klidu nejsem:-(
v listopadu bychom teoreticky mohli mít odcvičeno nemůžu se dočkat. opravdu řev stejného dítěte vnímáte jinak jako cizí a jako jeho mamka to se nedá srovnat. chápu že se někdo pro toto cvičení nerozhodne,škoda že nemá zkušenosti jako já
všem mamkám co cvičí hodně síly i já ji před každým cvičením sbírám ahoj Lucka


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.