Ze neni rozdil? Tak si to vemte. Latkove pleny si koupite, pak je perete dokud se nerozpadnou. Jsou vyrobene z bavlny, ktera se k nam pravda dovazi, ale je to obnovitelny prirodni zdroj. Jenze ta doprava se uskutecni pouze jednou. Navic se spotrebuje voda a elektrina na prani a taky praci prasek. Prasku se da pouzit jen malo, mozna nakonec vice nez sype do pracky nesetrna maminka na prani obleceni svych deti.
Plenky jedrorazove se vyrabi z ropy, coz je neobnovitelny prirodni zdroj. Vyrabi se nekde v zahranici (nebo se Pampersky vyrabi u nas?)a vyroba je dosti energeticky narocna, vezou se kamionem do Cech po nasich silnicich, pri doprave se spali spoustu benzinu - neobnovitelneho zdroje. Pak se pretrizuji a jdou do jednotlivych obchodu, ze kterych si je my spotrebitele odvezeme vetsinou opet autem. Pak je vyhodime do popelnice a zase je odveze popelarske auto, ktere spotrebuje desne benzinu. Hodi je na skladku, ktera hyzdi nasi krajinu nebo se spali, cimz se vyprodukuje neco exhalaci, ktere opet poskodi nase zivotni prostredi.
Jedno dite pry spotrebuje jednu tunu jednorazovych plen, tak kdyz si vezmete ten kolobeh s kazdym balenim jednorazovek, vyjde nam to o hooodne mene setrnejsi k zivotnimu prostredi nez latkovky.
Chovat se ekologicky neni ten spravny termin. Mnohem dulezitejsi je si uvedomit, ze se mame chovat trvale udrzitelne, tedy tak, aby se nase deti mely alespon tak jako se mame my. A budou se mit, kdyz tady budou predevsim hromady skladek odpadu mj. i z jednorazovych plen?
Předchozí