| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mám práci aneb příběhy "krkavčích :) matek"

Mirko,
možná i když to nechceš, máš v sobě něco ze své matky, protože pronášíš své názory dost rezolutním tónem :-))
Napsala jsi , ne doslovně, ale já to tak pochopila, že každá máma , které babička pomůže s domácností si dělá ze své matky služku. Reagovala jsem na to, protože moje máma mi kromě hlídání syna, ještě sem tam vyžehlí, vypere, umyje nádobí. Nikdy jsem to po ní nežádala pokud by to nedělala, nemám s tím problém a nebudu to po ní chtít. Pokud jsi ale nezažila, jaké to je , když se vracíš ze čtrnáctihodinové směny večer domů, nemůžeš se k tomu vyjadřovat. Někdy se málem rozbrečím vděčností, když vidím, že mám doma uklizeno a můžu se věnovat jenom synovi. Že to pro mě mamka udělá, za to jsem jí opravdu velmi vděčná. Není to ale přece pomoc bez oplátky. Až máma nebude moct, myslíš , že jí to nevrátím? Myslíš, že jí to nevrátí pisatelka článku? Myslíš si o pracujících maminkách, že se chtějí věnovat jen svému světu rozošných zábav, jak jsi to nazvala a úmyslně zneužívají své blízké? Moje máma není žádná vetchá zneužívaná stařenka. Ještě jí není ani 60 let a vypadá mnohem mladší. S tím, že mi bude hlídat dítě začala už když jsem byla těhotná a malovala si, že budu s mimi celé čtyři roky doma.Často se spolu bavíme o tom, jak je šťastná, že Honzu má, že má i v důchodu smysl života. MMCh moje babička (matka matky) se pomáhala mé mámě a její sestře hlídat čtyři děti!
Pro mě je nepředstavitelné říct, že moje máma není pro mé dítě dost dobrý vzor. Vždyť přece vychovala mě (snad dobře:-)), kdybych jí nechtěla svěřit syna, přišlo by mi to absurdní.
Víš , ani to snad není tvoje chyba, ale mám v práci momentálně kolegyni, která taky dělá strašně rychle úsudky- spíš odsudky, a pokud se někdo neshoduje s jejím názorem, okamžitě arogantně prohlásí - No to já bych teda nemohla. Tvůj příspěvek mi ji připomněl a proto jsem možná reagovala drsněji než jindy.Autorka článku napsala, jak je hezké pracovat a mít zároveň někoho komu věří , a kdo jí pomůže. Chtěla podpořit mámy , co pracují, ne odsoudit mámy, co jsou s dětmi doma. Já holkám, co mají nerušenou, finančně zajištěnou mateřskou spíš závidím a nemyslím si o nich, že jsou domácí puťky a omezenci. Myslím si to jen o těch, které nikdy nebyly na druhé straně, nikdy to nezažily a kritizují, odsuzují.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.