| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Sport a pohlavní styk během těhotenství

Jasně, správná matka dítě neohrozí, ale když ještě neví, že je těhotná, tak co s tím pak? Mě např. doktoři oznámili, že přirozenou cestou mám mizivou, spíš až nulovou šanci otěhotnět. Po dovolené u moře jsem sice nedostala m. tak jak jsem "normálně" jinak fungovala, ale přičítala jsem to změně klimatu apod. Reagovala jsem takto téměř vždy po dovolené u moře, vždy zpoždění. Vůbec nic mi nebylo a tak jsem si bez jakýchkoliv obav vyrazila na prodloužený víkend na kolo. Šlapali jsme každý den cca 80-90 km a jeden den jsme taky pěkně promokli (bylo to těsně před povodněmi v r.2002). Na zahřátí jsme v jednom bufetu, kde jsme se alespoň na chvíli schovali před přívalovým deštěm, ve 4 vypili malou lahev (0,5 l) Becherovky. Kdo jezdil na kole a zažil něco podobného pochopí. Ostatním nemá cenu něco vysvětlovat, ale alkoholik rozhodně nejsem. Až poslední večer jsem najednou neměla chuť skoro na nic. A hlavně ne na víno nebo kafe. Jediný, co jsem si dala, byli utopenci :o)). Ale pořád mi to nebylo divný, prostě jsem byla od doktorů tak zblblá, že jsem si ani náznakem nepřipouštěla, že bych mohla být těhotná. Až mi kamarádka řekla - hele, ty si ňáká divná, nejsi těhotná? Já jí sice odpověděla, že to je blbost, ale červíček zahlodal. A tak jsem si v pondělí šla koupit testík. A ejhle, 2 čárky. Ta směs pocitů radosti a strachu současně byla dost hrozná. Doktor mě sice pak uklidňoval, že jsem zase nic tak hroznýho nevyváděla, ale stejně mi to na klidu moc nepřidávalo. V podstatě jsem se relativně uklidnila až po odběru plodové vody, když mi řekli, že je všechno OK. Dneska je Lukáškovi 3 a 1/2 roku a hlavně je celý svůj dosavadní život zdravý, pokud tedy nepočítám získávání imunity nějakou tou rýmičkou apod.

Takže závěrem bych chtěla říct jen to, že když je někdo přesvědčený, že od počátku těhotenství škodí pohyb a alkohol tak se plete. Ruku na srdce, která z vás si nedala skleničku jakéhokoli alkoholu v době, kdy už byla těhotná a nevěděla o tom? Většina si dala!!! (to není z mé hlavy, to je statistika). A to samé platí o nás všech ženách, které sportují. Tělo si prostě řekne samo, kdy chce klid. Kdyby to byl takový průšvih, tak jsme pak národem postižených.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.